Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii gościł w telewizji Polsat News. W programie starł się z nowym wiceministrem rolnictwa w rządzie Morawieckiego, Januszem Kowalskim. Kołodziejczak dał do zrozumienia Kowalskiemu, że uważa go za człowieka, którego poziom kompetencji jest zbyt niski, by piastować stanowisko w rządzie. „Prezent” wyraźnie wywołał konsternację widoczną na twarzy Kowalskiego.

Zdaniem lidera AgroUnii, sytuacja w polskim rolnictwie jest obecnie na tyle trudna, że w resorcie rolnictwa nie powinni znajdować się ludzie tacy jak Kowalski.

Szef AgroUnii: Ten wiceminister to żart, kabaret

Tutaj mam dla pana ministra zeszyt, kredki, żeby pan sobie rysował łąki, pola, traktory. I na tym żeby pan skończył swoją przygodę z rolnictwem – ogłosił Kołodziejczak.

-Mamy dziś w polskim rolnictwie bardzo trudny czas, a tutaj taki żart, kabaret – mówił lider AgroUnii, wskazując na rozmówcę.

Reszta artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

Na tym Kołodziejczak bynajmniej nie poprzestał.

Przeczytaj również:  Nowa wizja Jackowskiego. Obawia się świąt i sylwestra 2022

Człowiek, który nie zna się na rolnictwie, na bieżących problemach, zostaje wiceministrem rolnictwa tylko dlatego, by wszystko składało się w tej układance politycznej. W tej pajęczynie, która rozsypałaby się gdyby tego jednego puzzla, tego jednego pajączka zabrakło – wytykał działacz.

Dlaczego Kowalski jest wiceministrem?

Szef AgroUnii odniósł się do faktu, że Kowalski zastąpił na stanowisku Norberta Kaczmarczyka, który musiał opuścić posadę w atmosferze skandalu. Wszystko zaczęło się od hucznego wesela Kaczmarczyka, w którym uczestniczyło ponad 500 osób, w tym Zbigniew Ziobro, koalicjant PiSu. Szczególna krytyka spadła na byłego wiceministra z uwagi na kosztowny prezent, jaki wręczył swojej małżonce – chodzi o traktor warty blisko półtora miliona złotych.

CZYTAJ TEŻ: [SONDAŻ] „Najgorszy w historii” wynik PiS w badaniu zaufania. Pierwsze oznaki kryzysu wizerunkowego?

CZYTAJ TEŻ: Piotr Kraśko skazany. Dziennikarz TVN otrzymał słoną karę

Kaczmarczyk należy do partii Zbigniewa Ziobry, która na mocy uchwały koalicyjnej zawiązanej z partią Jarosława Kaczyńskiego, miała prawo ponownie obsadzić stanowisko wiceministra rolnictwa swoim człowiekiem.

Źródło: Twitter

(Visited 128 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj