Strona główna Polska Kosiniak-Kamysz woli przeprosiny: „Nie zabiegaliśmy o poparcie Lecha Wałęsy”

Kosiniak-Kamysz woli przeprosiny: „Nie zabiegaliśmy o poparcie Lecha Wałęsy”

4 min czytania
0
0
359
Kosiniak Kamysz

W ostatnich dniach Lech Wałęsa zadeklarował, że woli poprzeć Kosiniaka-Kamysza zamiast Koalicję Obywatelską. Lider PSL-u odniósł się do słów byłego prezydenta, mówiąc, że jego partia wcale o to nie zabiegała.

Lech Wałęsa prosił publicznie PO, aby zwolniono go z danego wcześniej słowa.

— Wobec ostatnich, prezentowanych wyników różnych sondaży; Proszę publicznie PO, o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO — pisał Lech Wałęsa na swoim Facebooku. Były prezydent wyraził swoje poparcie dla partii Kosiniaka-Kamysza pisząc:

— Chcę wesprzeć Kosiniaka-Kamysza! Nie mogę sobie wyobrazić, by tak zdolny polityk jak Kosiniak -Kamysz, jak i ludzie wsi z Jego zorganizowania nie mieli miejsca w parlamencie.

Polityk jednak woli, by Wałęsa przede wszystkim przeprosił za to, co powiedział o śp. Kornelu Morawieckim.

— Każdy głos się liczy 13 października oddany na Polskie Stronnictwo Ludowe, ale chciałbym, żeby padły też ważniejsze moim zdaniem słowa przepraszam za to, co zostało powiedziane przez prezydenta Wałęsę w niedzielę wobec śp. Kornela Morawieckiego — powiedział lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL wydaje się nie być zadowolony z takiego wyróżnienia i podkreślił, że o zmarłych można mówić dobrze, albo wcale. — O zmarłych można mówić dobrze albo wcale. I to są skandaliczne słowa. My takiego języka nie używamy — podsumował Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

źródło: rp.pl, telewizjarepublika.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  "To był dla Kaczyńskiego szok". Kukiz: "Jego mina, gdy usłyszał to ode mnie, była bezcenna, bo runął cały jego plan"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Gasiuk-Pihowicz atakuje sędzię Manowską i prezydenta Dudę: Ćwierćprezes, ćwierćprezydent

Posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz zabrała głos w sprawie decyzji prezydenta Andrzeja Dudy…