Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał, że PSL jest zwolennikiem integracji europejskiej i członkostwa Polski w UE. Dodał, że jego ugrupowanie zgłosiło już wniosek o zmianę konstytucji.

Polityk nawiązał również do wcześniejszych słów prezydenta Andrzeja Dudy, który miał podobne plany jeszcze w 2018 roku.

— Nasza propozycja to test wiarygodności dla polityków Zjednoczonej Prawicy. Miejcie odwagę podpisać się pod tym projektem. O to samo apelujemy do KO i Lewicy. Wprowadzaliśmy Polskę do Unii. Jesteśmy jedyną partią centro-prawicową, która określa się jasno po stronie wartości europejskich i naszego uczestnictwa w UE — mówił Kosiniak-Kamysz podczas konferencji prasowej w Sejmie.

— Mamy prostą odpowiedź i prosty sprawdzian. Zgłaszamy wniosek o zmianę konstytucji i wpisanie do niej członkostwa Polski w Unii Europejskiej. To prosta i krótka zmiana pod względem treści, ale niesie za sobą wartości — dodał.

Zobacz również: Żukowska zgasiła Lisa: „Dobra stary. Weź nie demotywuj, co?”

W ubiegłym tygodniu Polska i Węgry nie zgodziły się na projekt unijnego budżetu na lata 2021-2027 oraz fundusz odbudowy gospodarek państw UE po pandemii koronawirusa. Zgłaszając weto w tej sprawie, państwa wywołały prawdziwą burzę w sieci.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Sprzeciw Warszawy i Budapesztu wynika z tego, że wypłaty środków unijnych powiązano z przestrzeganiem praworządności.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 368 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj