propolski.pl: Korwin-Mikke

Korwin-Mikke odejdzie z Konfederacji? Zamieścił wiele mówiący wpis

W niedzielę 29 maja obradowała Rada Krajowa partii Korwin-Mikkego. Jednym z poruszanych tematów była decyzja o przyszłości polityka w ugrupowaniu.

Wiceprezes partii KORWiN Sławomir Mentzen zauważył, że sytuacja w partii staje się coraz bardziej skomplikowana. Portal Salon24.pl poinformował, że między podmiotami, które tworzą Konfederację, czyli narodowcami, partią Korwina, a Grzegorzem Braunem powstaje wiele napięć.

Według zarządu partii to najważniejsze zebranie od czasu posiedzenia Rady Krajowej o 2018 roku. Wówczas zdecydowano o zawarciu sojuszu z Ruchem Narodowym.

Serwis przytoczył również wypowiedź, jaką Mentzen opublikował w mediach społecznościowych.

– Sytuacja wewnątrz Konfederacji jest coraz trudniejsza i coraz mniej optymistycznie patrzę w jej przyszłość. Bardzo chciałbym zachować jedność Konfederacji, ale staje się to coraz mniej oczywiste. Być może będziemy musieli podjąć trudne decyzje. Ale najpierw musimy wszyscy znać konsekwencje ich podjęcia, a przede wszystkim konsekwencje ich niepodjęcia – wyjaśnił wiceprezes ugrupowania.

Sam Janusz Korwin-Mikke zamieścił wpis, który komentuje ostatnie wydarzenia.

– Rada Krajowa partii KORWiN ogromną większością głosów (+57-1=3) upoważniła mnie i Prezydium do negocjacyj z partiami KONFEDERACJI; ewentualna decyzja o wyjściu z KONFEDERACJI może być podjęta wyłącznie na mój wniosek – poparty przez większość Prezydium – przyznał Korwin.

Do słów europosła odniósł się dziennikarz portalu światrolnika.info Oliver Pochwat.

– Ewentualne wyjście KORWiN z Konfederacji jest bardzo prawdopodobne. Czy będzie to dobre dla KORWiN? Nie. Czy to będzie dobre dla Konfederacji? Tak. W ocenie przysłowiowych „kuców” wina za spadek poparcia to robota Ruchu Narodowego i Wolnościowców. Można się rozejść – napisano na twitterowym profilu dziennikarza.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czy Putin nie żyje? Według brytyjskich mediów jego miejsce zajął sobowtór!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Chajzer został okrzyknięty homofobem: „Czuję się, jakby mi ktoś dał w twarz”

źródło: Twitter, propolski.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these