Janusz Korwin-Mikke w poniedziałkowej rozmowie z „Rzeczpospolitą” ujawnił, jakie będą pierwsze projekty ustaw, które Konfederacja zgłosi w Sejmie. Polityk konsekwentnie trzyma się swoich poglądów i założeń. Podkreślał to już w trakcie kampanii wyborczej. Wszystkie postulaty są sprzeczne z pomysłami Bandy Czworga.

Konfederacja zamierza w miarę swoich możliwości rozbijać okrągłostołowy układ.

— W pierwszej kolejności ugrupowanie zamierza zgłosić w Sejmie projekt ustaw: anty-LGBT, przeciwko 447, a następnie „100 ustaw Mentzena” w aktualizowanej kolejności — zapowiedział Janusz Korwin-Mikke.

Wyjaśnił przy tym, że będzie to raczej „demonstracja”.

Lider Konfederacji wymienił kilka projektów, wśród nich znalazł się projekt ustawy antyaborcyjnej. JKM nie wierzy jednak, że PiS go poprze z obawy przed reakcją wyborców. Kolejnym z pomysłów jest legalizacja posiadania broni palnej przez obywateli. Korwin-Mikke zdaje sobie sprawę, że będzie to trudne, ponieważ jest to obecnie sprzeczne z dyrektywami unijnymi. Konfederacja chce także wprowadzenia ustawy redukującej liczbę senatorów. Po jej przyjęciu Senat miałby działać w formule 2×16 tak jak w Stanach Zjednoczonych.

— Polityki zagranicznej nie da się omawiać w grupie 460 ignorantów — wyjaśnił świeżo upieczony poseł.

Dodał, że w obecnym układzie sił w Sejmie, prawica będzie miała ograniczone pole do działania. Trudno będzie forsować jakiekolwiek projekty legislacyjne z powodu oporu i przewagi opozycji.

źródło: wsensie.pl

(Visited 167 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj