Janusz Korwin-Mikke odniósł się do expose Mateusza Morawieckiego. Lider Konfederacji w pewnym sensie pochwalił szefa polskiego rządu za odejście od wcześniej proponowanych pomysłów.

Korwin-Mikke skupił się przede wszystkim na tym, co Morawiecki pominął w swoim wystąpieniu. Polityk nazwał wcześniejsze pomysły budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego „głupotami” i wyraził wdzięczność, że koncepcja budowy CPK pozostanie niezrealizowana. Powołał się przy tym na casus niemieckiej inwestycji tego typu. JKM zaproponował też uczynienie z Polski raju podatkowego.

— Z braku czasu będę mówił o tym, czego nie usłyszałem w przemówieniu pana premiera. Nie usłyszałem nic o milionie samochodów elektrycznych, nie usłyszałem również głupot o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Mam nadzieję, że los berlińskiego portu Brandenburgia, koszmarny los, pouczy pana premiera, że tego typu głupot robić nie należy. Po drugie pan premier mówił, że należy walczyć z rajami podatkowymi. Ja mam znacznie lepszy pomysł. Zrobić z Polski raj podatkowy, to wtedy wszyscy będą uciekali do Polski, a nie na Bahamy.

Poseł zapowiedział też brak wsparcia dla szefa rządu:

— Konfederacja będzie głosowała przeciwko expose. Dziękuję.

źródło: youtube

(Visited 103 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj