Janusz Korwin-Mikke skomentował ostatnie nagranie z udziałem Szymona Hołowni, na którym ten rozpłakał się nad konstytucją. Polityk Konfederacji nie szczędził słów krytyki.

— Sprawa z Szymonem Hołownią jest zupełnie oczywista — napisał były europoseł na Facebooku.

Prezenter telewizyjny i kandydat na prezydenta Szymon Hołownia prowadził transmisję na żywo. Zaskoczył wszystkich swoim niecodziennym zachowaniem. Z pewnością to, co zrobił, zapadnie na długo w pamięć internautów. Zdaniem Korwin-Mikkego sprawa jest zupełnie oczywista.

— Czyta on codziennie to arcydzieło sprzeczności zwane konstytucją III RP — i od tego zwariował — tłumaczył lider Konfederacji.

Poseł uświadomił, że gdy zasiadał w komisji konstytucyjnej, zwracał uwagę na to, że w polskiej Konstytucji zawarto niezgodne ze sobą zapisy, chociażby to o demokratycznym państwie prawa.

— Parafrazując słowa śp. Ronalda Reagana — „Zwolennik konstytucji III RP to ktoś, kto ją przeczytał, a przeciwnik to ktoś to ją nie tylko przeczytał, ale i zrozumiał”. Najwidoczniej więc Pan Hołownia może i naprawdę czyta naszą konstytucję codziennie, ale jej nie rozumie, bo gdyby ją zrozumiał to może i też by nad nią płakał, ale zupełnie z innych powodów — kontynuował Korwin-Mikke.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

źródło: nczas.com

(Visited 453 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj