W poniedziałek 11 kwietnia ujawniono raport podkomisji smoleńskiej. Antoni Macierewicz przedstawił już niektóre zawarte w nim tezy.

Do całej sprawy odniósł się jeden z liderów Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, który opublikował post na Twitterze. Z raportu wynika, że przyczyną techniczną były dwie eksplozje, które uszkodziły samolot.

Antoni Macierewicz, który był gościem w Programie Pierwszym Polskiego Radia na pytanie, czy w raporcie znajdzie się „jasna i jednoznaczna” odpowiedź, co stało się 10 kwietnia 2010 r. odparł, że tak.

– Raport zawiera jednoznaczną odpowiedź, jednoznaczną analizę oraz wyniki naszych długotrwałych i niesłychanie trudnych prac; bo trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że było to jedyne takie badanie, jakie znamy w historii badań wypadków lotniczych – powiedział Macierewicz.

Polityk przyznał, że badania związane były z analizowaniem aspektów technicznych.

– Z tego punktu widzenia oczywiście eksplozja była jednym z możliwych wariantów. Ostateczną wersją była eksplozja, która znalazła potwierdzenie w materiale dowodowym — wyjaśnił.

Do tematu katastrofy smoleńskiej odniósł się poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

– Wszystkie systemy mówiły «W GÓRĘ» a pilot ciągnął W DÓŁ. Wystarczy. Ciekawe: Kreml nie miał motywu, ale motyw miały NASZE służby (śp. Lech Kaczyński miał ujawnić anex raportu w/s WSI!). A śledztwo w ogóle nie podjęło tego tematu! – zaznaczył.

Przeczytaj również:  „To jest obraz tej władzy!”. Korwin-Mikke ostro o rządzie Morawieckiego

Zobacz również: Prezydent Zełenski ostro o Rosji: „Boją się przyznać, że zajmowali błędne stanowiska”

Zobacz również: Aleksander Kwaśniewski: To bardzo cyniczne podejście ze strony Macierewicza

źródło: Twitter.com

(Visited 423 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj