propolski.pl: Korwin-Mikke

Korwin-Mikke nie wytrzymał po deklaracji Hołowni. „Tylko skończony kretyn popierałaby…”

Szymon Hołownia wypowiedział ostatnio szokujące słowa ws. gotówki. Były lider partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke ocenił, że „tylko skończony kretyn popierałaby wyzbycie się fizycznej gotówki dla gotówki wirtualnej”.

Zmiany na świecie podążają w niepokojącym kierunku. Kolejne banki uruchamiają waluty cyfrowe lub zapowiadają wdrożenie tego mechanizmu. Również w Polsce obserwujemy wspomniany trend. Widzimy to na przykładzie ograniczenia możliwości płatności gotówką. W Polsce od 1 stycznia 2024 r. transakcje na linii konsument – przedsiębiorca nie będą mogły być opłacone gotówką, jeżeli ich wartość przekroczy 20 tys. złotych.

W przypadku rozliczeń między firmami również sprawy skomplikują się. Wprowadzony zostanie limit płatności gotówkowych z 15 do 8 tys. zł.

Szymon Hołownia, który był niedawno gościem w Radiu ZET, podkreślił, że najlepiej jak najszybciej skończyć z gotówką, a jeszcze wcześniej przyjąć walutę euro.

Do wypowiedzi byłego prezentera odniósł się poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

– Tylko skończony kretyn popierałaby wyzbycie się fizycznej gotówki dla gotówki wirtualnej. Jeśli ktoś chce, żeby państwo kontrolowało to, kiedy, na co, wobec kogo ktoś wydaje swoje WŁASNE pieniądze, to niech bezmyślnie klaszcze, ale wolnością niech sobie twarzy więcej nie wyciera! – powiedział polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wypadek ciężarówki z wielotonowym ładunkiem. Wszystko nagrały kamery [WIDEO]

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these