Rozpędzony autobus uderzył w naczepę w centrum handlowym na autostradzie pomiędzy Kampalą a Gulu. W efekcie śmierć poniosło 16 osób, a 21 zostało rannych. Okazuje się, że pojazd uderzył w rozładowywaną naczepę.

– Dramat rozegrał się w centrum handlowym Adebe, zaledwie kilometr od punktu kontrolnego Kamdini – poinformował rzecznik policji regionu North Kyoga, sierż. Patrick Jimmy Okema.

12 osób zginęło na miejscu, natomiast cztery inne zmarły w szpitalu Atapara.

– To oznacza jak dotąd łącznie 16 ofiar śmiertelnych. Reszta poszkodowanych – wielu w stanie krytycznym i jeszcze niezidentyfikowanych – została przewieziona do szpitala Atapara – dodał sierż. Okema.

Funkcjonariusz wyjaśnił, że „przyczyna wypadku nie została jeszcze ustalona, ale wstępne oględziny wskazują na niewłaściwe zaparkowanie naczepy przez kierowcę, bez znaków ostrzegawczych. To bardzo niefortunny wypadek, składamy kondolencje rodzinom pogrążonym w żałobie”.

W Ugandzie zanotowano zwiększony wzrost liczby wypadków drogowych. W okresie od 30 grudnia 2022 r. do 1 stycznia br. w kraju zarejestrowano aż 104 wypadki. 28 osób zginęło.

– Zarejestrowaliśmy 149 ofiar, 35 osób zginęło, a 114 odniosło poważne obrażenia – powiedział zastępca nadinspektora Faridah Nampiima.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wypadek ciężarówki z wielotonowym ładunkiem. Wszystko nagrały kamery [WIDEO]

źródło: PAP

(Visited 245 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj