Poseł Janusz Korwin-Mikke wystąpił w czasie środowego posiedzenia Sejmu i zaapelował o to, by minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau przedstawił polską linię polityki zagranicznej. W tym celu złożył wniosek formalny.

– Składam wniosek formalny, a właściwie to w tej chwili będzie rozszerzenie wniosku formalnego posła Kwiatkowskiego o to, żeby się pojawił pan minister spraw zagranicznych i nie tylko zajął się sprawą OBWE, tylko od dwóch lat nie wiemy, jaka jest polityka zagraniczna naszego państwa – mówił Janusz Korwin-Mikke, który nie przebierał w słowach i jak zwykle był bardzo konkretny i dosadny.

– Doszło do tego, żeśmy utracili Białoruś. W tej chwili za polskie pieniądze portal Nexta wzywa do obalenia rządu Kazachstanu, który wyłamał się Rosji. Czyli popieramy Rosję za nasze własne pieniądze – tłumaczył polityk i zaapelował do ministra Rau, by ten podjął odpowiednie działania.

– Ja chciałbym, żeby minister Rau wyjaśnił, kto rządzi polską polityką, kto popiera portal Nexta i w ogóle, żeby przedstawił, jak działa polska polityka – powiedział lider Konfederacji.

Zobacz również: Dr Włodzimierz Bodnar zakłada partię. W programie zapowiada koniec pandemii

Przeczytaj również:  Sławomir Mentzen: "Chcą nam wprowadzić prawdziwie totalitarny system” [WIDEO]

Zobacz również: Hołownia wściekle atakuje Tuska: „Mówię o tym wyraźnie”

źródło: YouTube.com

(Visited 1 034 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj