Koronawirus wciąż zbiera żniwa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o kolejnych 6526 potwierdzonych przypadkach zarażenia COVID-19. Portal polsatnews.pl dotarł do informacji, według których rząd zastanawia się nad ograniczeniem działalności sklepów monopolowych.

Koronawirus skłonił rząd do rozważenia wprowadzenia kolejnych restrykcji, wśród których znalazła się m.in. propozycja ograniczenia działalności sklepów monopolowych. Portal polsatnews.pl powołuje się na niedawne rozmowy między rządem, wojewodami i samorządowcami.

Portal donosi również, że w najbliższych dniach władze zdecydują o całkowitym zakazie organizacji wesel. Póki co rozważana jest opcja, czy zakaz będzie obowiązywał na terenie całego kraju, czy tylko w strefach oznaczonych kolorem czerwonym.

Informator, na którego powołuje się portal twierdzi również, że rząd bierze pod uwagę ograniczenie działalności wszystkich sklepów monopolowych. Te miałyby zostać zamykane od godziny 19. Podniesiona została również kwestia imprez masowych i meczów piłki nożnej. Te miałyby się odbywać bez udziału publiczności.

— Rządzący poważnie zastanawiają się także nad czasowym wyłączeniem targowisk. Przedsiębiorcom prowadzącym stoiska wypłacone zostałyby rekompensaty, które zapowiadał już minister rozwoju, technologii i pracy. Powrócić może też znaczące ograniczenie organizacji zgromadzeń i manifestacji — do dziesięciu osób — czytamy w komunikacie wydanym przez serwis Polsatu.

Rząd ma również zastanawiać się nad ponownym wprowadzeniem zdalnego nauczania dla uczniów powyżej 12 roku życia.

— Zastrzegamy, że to tylko rozważane koncepcje, a ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły — zaznacza polsatnews.pl

Przeczytaj również: Tusk uderza w Kaczyńskiego: „Jest gotowy zablokować pomoc UE, byleby móc dalej gwałcić praworządność”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 472 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj