Decyzja rządu o zamknięciu cmentarzy wywołała oburzenie wśród części społeczeństwa, a szczególnie w kręgu polityków Konfederacji. Głos w tej sprawie zabrał Robert Winnicki, publikując wideo na portalu społecznościowym.

— Dzisiaj zamykając cmentarze na sobotę, niedzielę, poniedziałek, na Wszystkich Świętych, dzień poprzedzający, dzień następny to ciężko komentować słowami właściwymi ludziom kulturalnym — powiedział Winnicki.

Prawicowy poseł w mocnych słowach skomentował kolejne restrykcje: — Jest to oburzające i obrzydliwe. Tym bardziej jak weźmiemy pod uwagę, że od tygodnia w całej Polsce trwają demonstracje wywoływane przez lewicę, ale też prowokowane przez wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego i jego ekipę — podkreślił.

Zobacz również: Martyna Wojciechowska wspiera kobiety i pozuje na okładce magazynu „Viva!”: „Mężczyźni mówili mi jak żyć, co mi wolno”

Dodał, że pozbawienie Polaków szansy odwiedzenia zmarłych na grobach w tym najważniejszym dniu, jest czymś strasznym.

— I teraz w jednym z najważniejszych, najświętszych dla Polaków dni, dni, w których wspominamy wszystkich świętych, ale i swoich bliskich zmarłych, chodzą na cmentarze, rząd odbiera im to prawo. To jest skandaliczne, to jest niedopuszczalne i to jest świadectwo absolutnej paniki, paniki spowodowanej chaosem, jaki ten rząd wprowadził w państwie, w ochronie zdrowia, jaki ten rząd wprowadził w gospodarce — kontynuował Winnicki.

Rząd zamyka cmentarze!

Opublikowany przez Konfederacja Piątek, 30 października 2020

źródło: nczas.com

(Visited 354 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Grzybiarz pochwalił się wspaniałym osiągnięciem. Takiego okazu nie widzieliście

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj