Konfederacja przekazała, że skierowała do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Chodzi o zamawianie szczepionek przeciwko COVID-19.

Do decyzji prawicowego ugrupowania odniósł się rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz mówiąc, że „nie zasługuje na komentarz” postępowanie tych, którzy podważali istnienie COVID-19.

O zawiadomieniu skierowanym przez Konfederację do Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście-Północ mówił szerzej skarbnik tej formacji mec. Michał Wawer.

Poinformował on, że chodzi o „podejrzenie popełnienia na szkodę Skarbu Państwa przestępstwa polegającego na wyrządzeniu szkody majątkowej w wielkich rozmiarach przez Adama Niedzielskiego, który pełniąc funkcję ministra zdrowia, doprowadził do zobowiązania się przez Skarb Państwa do nabycia ponad 205 milionów dawek szczepionek przeciw COVID-19”.

Mec. Wawer o szczegółach sprawy

Mec. Wawer podkreślił, że Adam Niedzielski był „głównym decydentem w sprawach zawierania umów o dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 z producentami tych preparatów. Skarb Państwa zobowiązał się do kupna i odebrania ponad 205 milionów dawek szczepionek przeciwko COVID-19, w tym 140 milionów dawek od koncernu Pfizer Inc., tj. ponad 5 dawek szczepionki na każdego polskiego obywatela”.

– W tym czasie w Polsce wykorzystano jedynie około 54 milionów dawek, a zainteresowanie szczepionkami na COVID-19 gwałtownie spada. Żadne przesłanki nie wskazują, by całkowite zapotrzebowanie na szczepionki na COVID-19 miało kiedykolwiek osiągnąć łączny poziom 205 milionów dawek – mówił prawnik w uzasadnieniu wniosku.

Przeczytaj również:  Rosyjska piosenkarka Ałła Pugaczowa wyjechała z kraju. Wcześniej prosiła, by uznać ją "zagranicznego agenta"

Głos zabrał także poseł Artur Dziambor, który wyjawił, że pod uwagę brane jest nawet 10-12 mld złotych. Powołał się tutaj na analizy i szacunki wielu ekspertów.

– Gdy dotychczas dyskutowaliśmy o tym, gdzie znikają pieniądze, które wyrzuca PiS w błoto, to mówiliśmy o 70 milionach złotych na +wybory kopertowe+, które się nie odbyły, czy o dwóch zaledwie miliardach złotych, które wywalane są na propagandę w Telewizji Polskiej. Dzisiaj mamy do czynienia z dziesięcioma-dwunastoma miliardami złotych, które zostaną wpuszczone do zlewu, najprawdopodobniej, jeżeli do tego wszystkiego dojdzie – powiedział Artur Dziambor.

Na zakończenie dodał, że „minister Niedzielski powinien podać się do dymisji i iść pod sąd”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kochanka Putina pojawiła się publicznie. Internauci dostrzegli szokujący baner w tle [WIDEO]

źródło: Interia.pl, YouTube.com

(Visited 85 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj