W przyszłym roku przedsiębiorcy po raz kolejny zmierzą się z podwyżką ZUS. Konfederacja zaapelowała o zmianę przepisów w zakresie ubezpieczeń społecznych.

Przedstawiciele tej partii w czasie ostatniej konferencji prasowej podnieśli kwestię kolejnych podwyżek składek na ZUS. Już niedługo będą one najwyższe w historii.

Politycy Konfederacji ostro o ZUS

– W tym roku to było 1200 zł miesięcznie, samych składek na ubezpieczenie społeczne, nie licząc zdrowotnego. W przyszłym roku będzie to już ponad 1400 zł. – powiedział Michał Wawer.

– Oznacza to, że dla każdego przedsiębiorcy, w ciągu zaledwie 12 miesięcy, obciążenia na rzecz ZUS-u i NFZ-u wzrosną przynajmniej o kilkadziesiąt procent. A dla dużej części będzie to wzrost obciążeń dwukrotny lub nawet większy. W ciągu zaledwie roku – dodawał Wawer.

– To działanie rządu na szkodę polskiej gospodarki, na szkodę polskiej przedsiębiorczości. Rząd patrzy tylko na wyborców socjalnych. Obciąża przedsiębiorców gigantycznymi kosztami świadczeń socjalnych. Rząd prześladuje przedsiębiorców. Efekt będzie taki, że firmy znikną, z firmami znikną miejsca pracy, a z miejscami pracy zniknie dobrobyt. Należy odsunąć tych szaleńców od władzy – grzmiał polityk.

Przeczytaj również:  Klęska Tuska w sondażu. Polacy powiedzieli, co o nim myślą

Głos zabrał również mec. Jacek Wilk, który podał szczegóły podwyżek w zakresie ZUS.

– To nie są oczywiście żadne składki, bo tam się nic nie składa. To termin wprowadzający w błąd. To jest prymitywny haracz, nic innego jak podatek pogłówny. Płaci go każdy co miesiąc bez względu na to, ile zarobi. Ale co jeszcze gorsze, to jest podatek wpłacony do worka bez dna, do piramidy finansowej, jaką jest ZUS – wyjaśniał Wilk.

– ZUS służy do okradania Polaków, nie bójmy się tego powiedzieć. Na gruncie prawa cywilnego to wyzysk, a na gruncie ekonomii kompletnie bezsensowa konstrukcja. I zamiast odchodzić od tego systemu, w końcu go likwidować, przejść choćby na system emerytury obywatelskiej, to rząd ciągle dosypuje do tego worka bez dna coraz większe pieniędzy, które są coraz bardziej marnowane. A przecież szczególnie młodzi ludzie wiedzą, że emerytur nie będzie, bo demografia jest katastrofalna – zaznaczył polityk Konfederacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Mogę obiecać, że będę pierwszy”. Piaseczny o tym, że chciałby wziąć ślub ze swoim partnerem

Przeczytaj również:  Katowice: Potężna eksplozja gazu w kamienicy

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Przygody premiera polskiej biedy”. Morawiecki pokazał filmik o Tusku [WIDEO]

Źródło: DoRzeczy.pl / YouTube, Konfederacja/ Twitter

(Visited 103 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj