Konfederacja, która chce przyśpieszenia powrotu do normalności i zniesienia wszystkich obostrzeń przedstawiła nowy projekt ustawy.
Minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z „Faktem” obiecał złagodzenie koroawirusowych obostrzeń, a także zniesienie wymogu noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach.

Na pytanie, czy oznacza to, że nie będzie limitów oraz obowiązku noszenia masek w zamkniętych pomieszczeniach, Niedzielski odparł, że będzie zalecał, by ci, którzy czują się chorzy wciąż nosili maseczki.

– Zostaną one z nami, ale nie na zasadzie obowiązku, tylko rekomendacji. Myślę, że to będzie istotna prewencja, zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny – powiedział Adam Niedzielski.

Konfederacja nie zamierza jednak tak długo czekać i wychodzi z inicjatywą, jaką jest projekt ustawy związany z powrotem do normalności.

– Przedstawiamy projekt ustawy o powrocie do normalności. Skoro już sam minister zdrowia mówi o początku końca pandemii, to teraz mówimy sprawdzam. Koniec lockdownów, zakaz segregacji i dyskryminacji sanitarnej. Otwarta ochrona zdrowia i edukacja. Wracamy do normalnego życia! – obwieścił na Twitterze Tomasz Grabarczyk, rzecznik prasowy Konfederacji.

– Dzisiaj rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod tym projektem i będziemy chcieli, żeby ten projekt wszedł w życie – wyjaśnił Jakub Kulesza z partii KORWiN, szef klubu Konfederacji.

Przeczytaj również:  Babcia dała księdzu w kopercie 50 zł. Wzruszająca reakcja

Poseł Konfederacji przypomniał, że „jeszcze tydzień temu prezes Jarosław Kaczyński forsował szalony projekt ‚lex konfident’, który doprowadziłby nasze życie do jeszcze większego szaleństwa”, a „dzisiaj w ramach ogromnego sprzeciwu społecznego, presji, jaką wywieramy, wywieraliśmy na rządzących, minister Niedzielski wreszcie przyznał, że wchodzimy w początek końca pandemii”.

– My chcemy tą ustawą, ustawą o powrocie do normalności zagwarantować, że nigdy żadnemu politykowi, czy to PiS-u, czy to Lewicy, czy to od Hołowni, czy to z PSL-u, czy jakiejkolwiek innej partii nie przyjdzie już nigdy do głowy wprowadzanie paszportów covidowych, wprowadzanie dyskryminacji sanitarnej, wprowadzanie lockdownów – dodał sam twórca ustawy, Witold Stoch.

Zobacz również: Andrzej Duda spotkał się z przywódcami Niemiec i Francji: „To najtrudniejszy moment w Europie od 1989 roku” [WIDEO]

Zobacz również: To już koniec obowiązkowych maseczek?

źródło: Facebook.com, Twitter.com

(Visited 484 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj