Konfederacja wystartowała z nową inicjatywą nazwaną „Polska na nowo”, która ma być odpowiednikiem Polskiego Ładu Prawa i Sprawiedliwości. Politycy ugrupowania domagają się m.in. likwidacji 15 podatków oraz znacznego obniżenia opodatkowania paliw, wprowadzenia dobrowolnego ZUS-u i szeregu innych udogodnień.

Wystąpienie Konfederatów miało miejsce w warszawskim parku marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Prawicowa partia zaprezentowała swój program podzielony na pięć „filarów”: „Niskie i proste podatki”, „Niższe koszty życia”, „Efektywna i nowoczesna edukacja”, „Sprawna i dostępna ochrona zdrowia” oraz „Państwo prawa”.

Podczas spotkania głos zabrał Jakub Kulesza, który podkreślił, że nawet połowa dochodów jest nam zabierana przez państwo w formie rozmaitych podatków.

— Mamy jeden z najbardziej skomplikowanych systemów podatkowych w Europie. I my to zmienimy — zapowiedział Kulesza. Poseł przekonywał, że sytuacja w naszym kraju musi się odmienić, a podatki powinny być „niskie i proste”. Dodał, że Polacy powinni przede wszystkim mieć możliwość „korzystania z owoców własnej pracy”

— Konfederacja na dobry początek jedną ustawą zniesie 15 podatków na raz. Podatków, które są wliczone w ceny żywności, prądu, paliwa, elektroniki czy śmieci — mówił parlamentarzysta i wymienił, że chodzi o zniesienie m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku cukrowego, opłaty paliwowej, opłaty emisyjnej, opłaty reprograficznej, opłaty targowej i podatku od psa.

Przeczytaj również:  "To jest skandal!". Magda Gessler przerażona potwornym brudem [WIDEO]

Konfederacja już nie pierwszy raz wspominała o wprowadzeniu dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców, obniżeniu opodatkowania cen paliw, redukcji podatku VAT i akcyzy.

Swoje przemyślenia wtrącił również Krzysztof Bosak, który przedstawił pomysł na polepszenie sytuacji służby zdrowia.

— Chcemy wprowadzić bon zdrowotny, który polepszy sytuację pacjentów — oznajmił Bosak.

Zobacz również: Hołownia w superlatywach o Tusku: „Żaden Polak tego wcześniej nie osiągnął”

Zobacz również: Prof. Simon skomentował podejście do szczepień: „Trzeba być kompletnym pajacem”

źródło: youtube.com, wmeritum.pl

(Visited 205 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj