Kaczyński ponosi moralną odpowiedzialność. Obalił kruchy, ale służący Polsce przez wiele, wiele lat kompromis – powiedział Bronisław Komorowski, który był gościem „Popołudniowej rozmowy RMF FM.

Były prezydent mówił m.in. o kwestiach związanych z aborcją.

– Wszyscy to wiedzą, także moi koledzy i przyjaciele z Platformy Obywatelskiej, że w kwestiach związanych z aborcją miałem poglądy dosyć dalekie od akceptowania „aborcji na życzenie” i jestem wierny swoim poglądom. Z tym że uwzględniam jedną rzecz – że to w jakiejś mierze moralna odpowiedzialność Jarosława Kaczyńskiego, który obalił kruchy, ale jednak służący Polsce przez wiele, wiele lat kompromis aborcyjny – mówił gość radia RMF FM.

– Myślę, że Jarosław Kaczyński, kiedy zaostrzył prawo antyaborcyjne, właściwie skazując Polki na heroizm, na konieczność urodzenia dziecka uszkodzonego, co oznacza także niesłychanie trudną opiekę, chyba musiał mieć taką wyobraźnię polityczną, że uruchamia wahadło nastrojów społecznych i że ono się wahnie teraz w kierunku pełnej liberalizacji – dodawał polityk.

Bronisław Komorowski wskazał, że radykalne podejście Tuska i w zasadzie całej Platformy Obywatelskiej w temacie aborcji utrudnia życie Lewicy.

Przeczytaj również:  Elon Musk wskazał, na kogo chce głosować w wyborach prezydenckich

– W tej konkretnej sprawie myślę, że najbardziej powinna się obawiać Lewica, ponieważ wyraźnie widać, że takim radykalizmem i odejściem od zasady tolerancji światopoglądowej, a także swoistym radykalizmem w kwestii aborcji oraz w innych kwestiach obyczajowych itp. Platforma ma dużą szansę na odebranie liczącej się części wyborców lewicowych – mówił były przywódca RP.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Ciotka dziwaczka”. Dmitrij Miedwiediew kpi z nowej premier Wielkiej Brytanii

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Królowa Elżbieta II nie żyje. Zmarła w wieku 96 lat

źródło: RMF FM / YouTube

(Visited 325 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj