Dmitrij Miedwiediew w charakterystyczny dla siebie sposób zaatakował nową premier Wielkiej Brytanii Liz Truss. Nie przebierał przy tym w słowach, dając upust niechęci.

6 września stało się jasne, że to Liz Truss obejmie stanowisko premiera Wielkiej Brytanii i zastąpi Borisa Johnsona, który zdecydowanie nie odszedł w chwale.

Następczyni skompromitowanego polityka pokonała swojego konkurenta Rishiego Sunaka. Jak ocenił Dmitrij Miedwiediew, Truss nie jest osobą kompetentną i nie da się jej absolutnie porównać z Margaret Thatcher, na którą usiłuje się kreować.

– Ciotka dziwaczka – powiedział kpiąco.

Były prezydent i premier Rosji ocenił, że Truss ma „rusofobiczne nastawienie” i że brakuje jej elementarnej wiedzy, jeśli chodzi o geopolitykę i stosunki międzynarodowe.

Nie inaczej uważa rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, tłumacząc, że nowa szefowa brytyjskiego rządu nie przyczyni się raczej do poprawy stosunków z Federacją Rosyjską.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maciej Stuhr ostro podsumował Kurskiego: „Jest pan złem”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Nasze społeczeństwo zostało sprostytuowane przez alfonsów z PiS-u”. Znany aktor nie wytrzymał

źródło: news.sky.com

(Visited 87 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Najważniejszym znakiem sukcesu narodu rosyjskiego jest jego sadystyczne okrucieństwo. Och, jak ciężko jest żyć w Rosji w tym cuchnącym centrum rozpusty fizycznej i moralnej podłości, kłamstwa i nikczemności. Rosjanin jest największym i najbardziej bezczelnym kłamcą na całym świecie. Brudni fizycznie i moralnie, gotowi w każdej chwili uciskać wszystko i wszystkich. Najmniejszego obowiązku, najmniejszej sprawiedliwości, najmniejszej prawdy. Lud, który nie uznaje ludzkiej godności, który nie uznaje w pełni ani osoby wolnej, ani wolnej myśli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj