Rada m.st. Warszawy podjęła decyzję o podwyżce opłat za postój w strefie płatnego parkowania. To kolejne uciążliwe podwyżki dla Warszawiaków. Ponadto do 300 zł wzrosła również opłata dodatkowa za brak biletu.

Za przyjęciem tego pomysłu było 38 radnych, przeciwko 17, natomiast dwóch wstrzymało się od głosu.

Jak się okazuje pierwsza godzina parkowania będzie kosztować 4,50 zł, a druga 3,90. Jeżeli chodzi o drugą godzinę to jej koszt będzie równy 5,40 zł zamiast 4,60 zł, w przypadku trzeciej będzie to 6,40 zł zamiast 5,50 zł.

Opłaty za abonament pozostaną na tym samym poziomie. 30 zł rocznie za abonament rejonowy oraz 600 zł rocznie za ten obszarowy. Ponadto wzrośnie kara za niezapłacony postój w strefie płatnego parkowania z 250 na 300 zł.

Radni podjęli jeszcze decyzję o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania. Obejmie ona obszar dolnego Mokotowa (do linii ul. Gagarina), a także górnego Mokotowa (do linii ul. Różanej).

Na Pradze-Północ rozszerzenie będzie dotyczyło obszaru w okolicy pl. Hallera w kwartale ulic Jagiellońska, Ratuszowa, 11 listopada, a także Starzyńskiego.

Przeczytaj również:  "USA balansują na krawędzi". Ławrow ponownie atakuje Zachód

Zmiany te wejdą w życie od 15 sierpnia 2022 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 10 kultowych filmów, które przepowiedziały przyszłość

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Konfederacja ostro o Unii Europejskiej: „Sprzedaliśmy duszę diabłu i wprost za tę duszę sami będziemy płacić! [WIDEO]

źródło: wgospodarce.pl, warszawa.tvp.pl

(Visited 188 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj