propolski.pl: 10 kultowych filmów, które przewidziały przyszłość

10 kultowych filmów, które przepowiedziały przyszłość

1. Blade Runner (1982)

Blade Runner jest filmem z 1982 roku. Umieściliśmy go na naszej liście, ponieważ przewidział kilka aspektów, które pokryły się z obecną rzeczywistością. Z pewnością są to kwestie związane z przeludnieniem, a także problemy z globalnym ociepleniem. W filmie ponadto możemy zobaczyć cyfrowe billboardy, a w czasach gdy powstawał Blade Runner, były one tylko fantazją. Aktualnie możemy je znaleźć w każdym wielkim mieście.

Zrzut ekranu z kanału YouTube

2. Star Trek (1979)

Film Star Trek z 1979 roku to kultowa produkcja, która z pewnością w pewnych aspektach przewidziała przyszłe wydarzenia. Kosmiczna załoga w Star Treku posługiwała się lekkimi i poręcznymi telefonami komórkowymi, jeszcze przed latami produkcji w czasie rzeczywistym. W ich dłoniach mogliśmy także dostrzec tablety, zanim stały się czymś powszechnym na całym świecie.

pixabay.com

3. Truman Show (1998)

Truman Show to popularny film z 1998 roku. Opowiada historię pewnego mężczyzny, który nagle dowiaduje się, że jest bohaterem reality show nadawanego 24 godziny na dobę. W roku premiery filmu programy tego typu dopiero raczkowały, znajdowały się bardziej w sferze fantazji i nikt nie podejrzewał, że czeka je jakakolwiek przyszłość. Tymczasem już rok po premierze Truman Show światło dzienne ujrzała produkcja reality show – „Big Brother”, która cieszyła się ogromną popularnością.

Zrzut ekranu z kanału YouTube

4. Powrót do przyszłości II (1989)

Kultowy film „Powrót do przyszłości II” z 1989 roku to z pewnością inspiracja do stworzenia wielu przydatnych wynalazków. W produkcji widzimy chociażby telewizor z możliwością oglądania wielu kanałów jednocześnie, jak również wyświetlacz do prowadzenia rozmów wideo. Bohater przytłoczony technologicznymi wynalazkami styka się z kosmicznymi butami, latającymi deskami czy wirtualnymi goglami.

5. Raport mniejszości (2002)

Raport mniejszości jest kolejnym filmem, który przepowiedział przyszłość. Pokazał różne pomocne wynalazki, a także automatyczne samochody. W 2002 roku takie gadżety jak spersonalizowane reklamy czy ekrany dotykowe wydawały się całkowitą fikcją. Perspektywa obsługiwania komputerów za pomocą gestów również. Jednak w obecnych czasach stało się to realne i możliwe dla każdego. Dotykowa obsługa urządzeń elektronicznych stała się po prostu codziennością.

Zrzut ekranu z kanału YouTube

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these