Koalicja Polska była formacją założoną z inicjatywy Pawła Kukiza oraz Władysława Kosiniaka-Kamysza przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku. Brak chemii między obydwoma politykami już od dawna wskazywał na możliwy rozpad klubu.

Portal Onet ustalił, że Koalicja Polska przygotowuje wniosek o wykluczenie z klubu parlamentarzystów Kukiz’15. Ma to związek z przyjętą w czwartek specjalną uchwałą Sejmu, wspierającą działania rządu w kwestii negocjacji budżetowych UE. Uchwałę poparło 236 posłów PiS oraz pięciu posłów Kukiz’15.

— Chciałbym, kontynuować dobrą współpracę, która była w wyborach, która dała bardzo dobry wynik wyborczy (…), ale nic na siłę — stwierdził Władysław Kosiniak-Kamysz.

Dziennikarze Onetu dotarli następnie do informacji, że na najbliższym zebraniu klubu parlamentarnego Koalicji Polskiej padnie decyzja o definitywnej zakończeniu współpracy z ludźmi Pawła Kukiza:

— Z nieoficjalnych informacji, jakie od kilku dni płyną ze strony Polskiego Stronnictwa Ludowego, może to być ostatni dzień w klubie dla większości posłów związanych z Pawłem Kukizem — przekazuje portal.

Władysław Kosiniak-Kamysz dodaje, że jego kolegom z K’15 „dziś jest bliżej do radykałów Zbigniewa Ziobry, niż do proeuropejskiego PSL”.

— Jeśli się przekracza granicę, za którą znika chęć współpracy, może nie warto jej kontynuować. Ja cenię dialog w polityce, uważam, że jest to ogromna wartość. Tylko do dialogu potrzebne są dwie strony — podkreślił lider ludowców.

Przeczytaj również: Strajk Kobiet na Podhalu. Przyszły tylko dwie kobiety, ale i tak zablokowały drogę kierowcom

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 078 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Maciej Maleńczuk: Nienawidzę PiS-u, to dwulicowi hipokryci. Myślę o emigracji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here