Strona główna Polska Klaudia Jachira na mównicy sejmowej: „Nie wstyd wam?!”

Klaudia Jachira na mównicy sejmowej: „Nie wstyd wam?!”

3 min czytania
0
3
16,729
Klaudia Jachira

Klaudia Jachira wystąpiła na mównicy sejmowej z zamiarem odniesienia się do expose premiera Mateusza Morawieckiego. Zapytała go między innymi o to, dlaczego „dzieli Polaków na lepszy i gorszy sort”.

Jachira zarzucała Mateuszowi Morawieckiemu m.in. pędzenie rządowymi limuzynami oraz to, że przez cztery lata sprawowania władzy rząd PiS nie zrobił niczego w interesie pieszych.

— Panie premierze, też zacznę od miłych słów. Bardzo podobały mi się system kaucyjny na plastik albo prawo pierwszego albo na przykład prawo pieszego przed wejściem na pasy. Tylko mam pytanie, czy przez cztery lata zrobiliście cokolwiek, pan i pana partia, by osoby na pasach nie ginęły? Niestety odpowiem od razu, nie zrobiliście nic. Dajecie przyzwolenie na szybką jazdę. Sami łamiecie przepisy, gnając na złamanie karku rządowymi państwowymi limuzynami.

— Panie premierze, mam pytanie, jak mam panu zaufać, jeżeli przez cztery lata dzielicie Polaków na lepszy i gorszy sort? Sama jestem ofiarą tego. Jeżeli z telewizji publicznej stworzyliście propagandową tubę i wykorzystujecie to, a teraz pan określa normy i zasady normalności. Czy według pana człowiekiem normalnym jest tylko osoba, która głosuje na PiS?

Posłanka Koalicji Obywatelskiej miała również pretensje o barierki ustawione wokół budynku parlamentu oraz o to, że Jarosławowi Kaczyńskiemu towarzyszą ochroniarze.

— I wreszcie, jak mam zaufać formacji i panu, panie premierze, jeżeli odgradzacie się od Polek i Polaków barierkami wokół Sejmu, a jeden z państwa posłów ma ochroniarzy za tą salą. Nie wstyd wam?! — grzmiała posłanka z mównicy sejmowej.

Pierwsze pytanie zadane! "Panie Premierze, jak możemy Panu znowu zaufać?"

Gepostet von Klaudia Jachira – #JachirawSejmie am Dienstag, 19. November 2019

 
 

Reakcja
42
Przeczytaj również:  Adam Bodnar nie zamierza odejść „Jestem od służenia obywatelom, zostaję do końca”
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Najnowszy sondaż. Andrzej Duda prowadzi aż w 15 województwach

Andrzej Duda wciąż utrzymuje się na prowadzeniu i to aż w piętnastu województwach. Wynika …