Trudno określić, jaka motywacja mogła stać za zachowaniem osoby prowadzącej bus, który blokował przejazd karetce pogotowia. Kierowca nie miał pojęcia, że został nagrany przez kamerę w ambulansie. Czy to brak rozwagi, a może całkowity brak empatii?

Całe zdarzenie wywołało lawinę komentarzy ze strony zszokowanych internautów. Jak wszyscy wiemy w sytuacji zagrożenia życia ważna jest każda sekunda. Dlatego karetce pogotowia musimy ustąpić pierwszeństwa na drodze. Wciąż jednak zdarzają się takie przypadki, gdzie obowiązek ten jest lekceważony.

Do takiego zdarzenia doszło 29 października na autostradzie A4 niedaleko Katowic. Nagranie ukazało się na kanale StopCham na YouTube i uwieczniło nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy busa, który nie chciał przepuścić pędzącej karetki.

Samochód ciągle zajmował lewy pas jezdni, zamiast przepuścić ambulans.

— Jechaliśmy z pacjentem pomiędzy szpitalami — Na Ratunek — widzimy opis filmu.

Internauci nie kryli swojego zbulwersowania domagając się, aby kierowcy busa zostało odebrane prawo jazdy.

— Dożywotnie zatrzymanie prawa jazdy za świadome narażanie innej osoby na utratę zdrowia lub życia. Nie powinno być taryfy ulgowej — czytamy w komentarzach.

Przeczytaj również:  Klaudia Jachira przyjęła trzecią dawkę. Opowiedziała, co czuła w czasie szczepienia

— Oby kiedyś nie musiał czekać na taką karetkę. Rozumiem, że w aktualnych czasach nie ma zaufania do służb medycznych, ale ten przegiął na maksa, policja pewnie się zainteresuje — napisał kolejny internauta.

Zobacz również: Zaskakująca sytuacja w „Jeden z dziesięciu”. Tadeusz Sznuk nie mógł powstrzymać śmiechu [WIDEO]

Zobacz również: Mentzen dosadnie o problemie szalejącej inflacji: „Winę ponosi oczywiście polski rząd” [WIDEO]

Źródło: YouTube.com

(Visited 456 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here