Małgorzata Kidawa-Błońska odwiedziła Gdańsk. Podczas zorganizowanej na chodniku konferencji prasowej z udziałem prezydent miasta Aleksandry Dulkiewicz przekonywała, by sadzić drzewa na terenach podmokłych. Jej wpadkę od razu wyłapali użytkownicy Twittera.

— Trzeba zacząć naprawdę robić małą retencję — postulowała Kidawa-Błońska. — Trzeba zacząć zalesiać tereny podmokłe, żeby rzeczywiście ta woda się tam utrzymywała. Trzeba podjąć działania.

O kurde, sadzić drzewa na bagnach? To coś nowego — spostrzegł z przekąsem jeden z internautów.

— Będzie Kidawa 2020 sadzić lasy namorzynowe. Wreszcie zręby programu prezydenckiego — drwił ktoś inny.

Następnie pytanie zadał dziennikarz Telewizji Trwam. I tutaj nie obyło się bez drobnego potknięcia.

— Chciałem zadać takie pytanie. Dlaczego według pani marszałek wybory korespondencyjne są nieuczciwe? To znaczy jakieś konkretne fakty, czy państwo spodziewacie się fałszerstw wyborczych czy państwo patrzycie na sondaże i na to, że wasz elektorat nie będzie chciał głosować? I drugie pytanie w kontekście stanu wyjątkowego. Krytykujecie PiS, że łamią konstytucję, a z drugiej strony chcecie by pan Jarosław Kaczyński z całą Zjednoczoną Prawicą wprowadził stan wyjątkowy, czyli ograniczył demokrację dziesięć razy więcej niż w innych sytuacjach. Jak to jest możliwe, bo tu jest taka sprzeczność.

Przeczytaj również:  Partia KORWiN zmienia nazwę. Sławomir Mentzen wyjaśnia powody decyzji

— Co do pierwszego pytania… — wahała się kandydatka PO. — Zacznę od drugiego.

Przeczytaj również: Klaudia Jachira powinna obejrzeć, co Małgorzata Kidawa-Błońska sądzi na jej temat: „To jest chyba pana koleżanka!”

źródło: Twitter

(Visited 141 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj