Małgorzata Kidawa-Błońska wystąpiła na antenie RMF FM u Roberta Mazurka. Była kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta zadeklarowała, że jej formacja nie poprze projektu Andrzeja Dudy dotyczącego aborcji. Oprócz tego w programie doszło do zabawnej sytuacji z udziałem wicemarszałek Sejmu.

— Nie poprzemy projektu prezydenta — mówiła Kidawa-Błońska. — Nie wiem jak pan prezydent wyobraża sobie wprowadzenie tego projektu. On tak naprawdę daje wielką uznaniowość w podejmowaniu decyzji — twierdziła. — Jestem zwolenniczką tego, żeby był równy dostęp dla kobiet do mężczyzn.

Jestem przeciwniczką aborcji, ale są sytuacje, kiedy kobieta musi mieć prawo wyboru (…). Poza tym, cały czas mówimy, że najważniejsze jest dla nas życie i wsparcie, a te kobiety zostają same, nie ma żadnej pomocy. Kiedyś pani premier obiecała pomoc, ale 4 tys. złotych nie rozwiąże dramatu tych rodzin, tych kobiet, cierpienia ich i tych dzieci, które chwilę po urodzeniu albo w czasie porodu umierają — podkreśliła rozmówczyni Mazurka.

— Jeżeli traktujemy Polskę jako państwo prawa, to każdy wyrok Trybunału Konstytucyjnego — czy ja się z nim zgadzam, czy nie — powinien być publikowany — dodała.

Przeczytaj również:  Korwin nie wytrzymał po wpisie Sasina: "Oni nie dorośli, by rządzić!"

— Jestem zwolenniczką tego, żeby był równy dostęp dla kobiet do mężczyzn — powiedziała następnie, co prowadzący audycję Robert Mazurek skwitował głośnym westchnięciem. Głos w sprawie przedziwnej wypowiedzi polityk zabrali także internauci:

— Kazdy lubi o coś walczyć ona o absurdy ,które wypowiada. Będzie to HIT karnawału. W czasie pandemii to jeszcze się powstrzymają

— Pani Małgorzato nareszcie! Po raz pierwszy się z Panią zgadzam! Tak jest ma być równy dostęp kobiet do mężczyzn, jednak z paroma wyjątkami, a o wyjątkach jako gentelman nie wspomnę 🙂 Panowie ale Wy wiecie o jakie „wyjątkowe” panie mi chodzi, czyż nie ? 😉

— Kiedy komunisci zaczną walczyć o równy dostęp wszystkich ludzi do wody i żywności?

Przeczytaj również: Mocne przemówienie Grzegorza Brauna: „Polska nie jest już państwem suwerennym. Polacy nie są już wolni” [WIDEO]

źródło: RMF FM

(Visited 5 044 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj