Strona główna Polska Kidawa-Błońska poległa na konkretnym pytaniu: „Nie jestem dobra z ekonomii, od razu to mówię”

Kidawa-Błońska poległa na konkretnym pytaniu: „Nie jestem dobra z ekonomii, od razu to mówię”

5 min czytania
0
0
2,827
Kidawa-Błońska

Kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska rozmawiała w Radiu Zet na temat opłat prolongacyjnych. Wicemarszałek Sejmu długo nie była pewna, o czym mowa, więc jąkała się na antenie.

Małgorzata Kidawa-Błońska na swoją obronę szybko znalazła dobre wytłumaczenie.

— Nie jestem dobra z ekonomii, od razu to mówię — podkreśliła Kidawa-Błońska.

Prowadząca rozmowę zapytała swojego gościa, co to jest opłata prolongacyjna. Po wielu chwilach milczenia i niepewności kandydatka na najwyższy urząd wymigała się od odpowiedzi na konkretne pytanie.

Warto przypomnieć, że opłata prolongacyjna znalazła się w tzw. tarczy antykryzysowej.

— Podatnik nie będzie musiał ponosić kosztu opłaty w związku z odroczeniem terminu płatności podatku lub rozłożenia zapłaty podatku na raty albo odroczeniem lub rozłożeniem na raty zapłaty zaległości podatkowej wraz z odsetkami. Taka opłata, nazywana opłatą prolongacyjną, wynosi aktualnie 4% kwoty podatku lub zaległości podatkowej. Zwolnienie z obowiązku jej opłacenia będzie trwać w okresie stanu zagrożenia epidemicznego albo w okresie 30 dni bezpośrednio następujących po jego odwołaniu — napisano na stronie Ministerstwa Finansów.

Małgorzata Kidawa-Błońska z racji wielu wpadek na żywo traci uznanie wyborców. Z wczorajszego sondażu United Survey Company dla „DGP” i RMF FM wynika, że obecnie Andrzej Duda mógłby liczyć na 42,7 proc. poparcia, a Małgorzata Kidawa-Błońska na 16,6 proc.

źródło: niezalezna.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Nocny wyścig ulicami Warszawy. Ścigali się... Bosak i Kosiniak-Kamysz. "Nie wiem czy ma większy silnik, ale ucieka"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Gasiuk-Pihowicz atakuje sędzię Manowską i prezydenta Dudę: Ćwierćprezes, ćwierćprezydent

Posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz zabrała głos w sprawie decyzji prezydenta Andrzeja Dudy…