Borys Budka

Borys Budka poucza Prezydenta Dudę. Postawił konkretne żądania: „Ma obowiązek przedstawić…”

Lider PO Borys Budka brał udział w posiedzeniu RBN i wypowiedział się na temat obecnych planów rządu oraz prezydenta Andrzeja Dudy.

— Premier Mateusz Morawiecki ma obowiązek przedstawić Radzie Ministrów projekt rozporządzenia wprowadzający stan klęski żywiołowej — powiedział Borys Budka.

— Mamy faktycznie do czynienia ze stanem klęski żywiołowej — dodał.

W poniedziałek miała miejsce wideokonferencja związana z posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Brali w nim udział przedstawiciele rządu, władze Sejmu i Senatu oraz liderzy ugrupowań parlamentarnych. Tematem spotkania była rządowa propozycja pakietu antykryzysowego, która ma na celu zniwelować negatywne skutki pandemii koronawirusa, szczególnie dla polskiej gospodarki.

Poseł PO Borys Budka zaczął pouczać prezydenta Dudę oraz rząd odnośnie konieczności podejmowanych działań. Podkreślił, że premier ma obowiązek przedstawić projekt ws. stanu klęski żywiołowej.

— Mamy faktycznie do czynienia ze stanem klęski żywiołowej i pan premier Morawiecki ma już nie tylko prawo, ale i obowiązek przedstawić Radzie Ministrów stosowny projekt rozporządzenia, by stan klęski żywiołowej został w Polsce wprowadzony — tłumaczył polityk.

Zadeklarował, że jego ugrupowanie jest gotowe „natychmiast wziąć udział we wszystkich pracach legislacyjnych, które mają zapobiec eskalacji tego, co dzieje się w gospodarce i zapobiec nadchodzącemu kryzysowi”.

Na koniec dodał:

— ale musi się to odbywać w relacjach demokratycznych, musi się to odbywać w oparciu o regulamin Sejmu.

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these