Wicemarszałek Sejmu i kandydatka PO na prezydenta staje się coraz bardziej aktywna. Małgorzata Kidawa-Błońska buduje swoje poparcie poprzez spotkania z sympatykami i odwiedza nowe miejsca. Kidawa-Błońska postanowiła udać się w piątek na Wyspy Brytyjskie, by spotkać się z tamtejszą Polonią.

Wszystko po to, by udzielić naszym rodakom potrzebnego wsparcia po brexicie. Najwyraźniej kandydatka PO zapomniała o swoich własnych słowach, kiedy oznajmiła, że „przyczyną Brexitu było także to, że Polacy tak masowo zaczęli pracować w Wielkiej Brytanii”.

Piątkowe spotkanie stało się niezwykle ważne w kalendarzu polityk. Do tego stopnia, że przesunięto z tego dnia prezentację sztabu wyborczego. Konferencja prasowa w tym temacie odbędzie się więc w innym terminie.

— Na Wyspach żyje prawie milion Polaków, którzy oczekują pewnego wsparcia i deklaracji w związku z tym, że następuje brexit, że ich prawa będą respektowane w Wielkiej Brytanii. Pani marszałek spotka się Polakami i Polonią mieszkającą na Wyspach Brytyjskich i oczekuje pewnego dialogu z polskimi władzami — wyjaśnił PAP Michał Marcinkiewicz, doradca Kidawy-Błońskiej.

Kandydatka PO na prezydenta spędzi w Wielkiej Brytanii dwa dni. Przed południem podczas pobytu w Londynie zobaczy się z kombatantami i złoży kwiaty pod Pomnikiem Polskich Lotników. Następnie porozmawia z Jackiem Ambrożym, właścicielem firmy IBB Builders Marchants, która jest również sponsorem brytyjskiego klubu siatkarskiego IBB Polonia Londyn.

W następnej kolejności Kidawa-Błońska udzieli serii wywiadów dla polonijnych mediów i zje obiad u jednej z polskich rodzin. Ponadto spotka się z władzami Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego. W sobotę polityk porozmawia z młodzieżą na Wyspach i przeprowadzi lekcję na temat polskiej konstytucji dla licealistów w Polskiej Szkole im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Kidawa-Błońska weźmie ponadto udział w panelu „Polka — kobieta sukcesu, który będzie miał miejsce na uniwersytecie w Cambridge Kongresie Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.

Czyżby Małgorzata Kidawa-Błońska zapomniała o jej własnych słowach? Kogo obciążyła winą za brexit?

Przeczytaj również:  Lewica rozpaczliwie szuka swojego kandydata: "Nie ma kogo wziąć na prezydenta"

— I nie zakłamujmy, przyczyną Brexitu było także to, że Polacy tak masowo zaczęli pracować w Wielkiej Brytanii — tłumaczyła wicemarszałek Sejmu.

 

źródło: wpolityce.pl

(Visited 26 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here