Dobromir Sośnierz był gościem programu „Twój wybór” w TVP 3 Warszawa. Zdaniem posła Konfederacji zwiększenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów to niezwykle „niebezpieczny kierunek”, a „Polska nie dlatego jst źle rządzona, że sędzia ukradł wiertarkę”.

Dobromir Sośnierz uważa, że sędziowie powinni sami dbać o swoją moralności i jednocześnie sami się „oczyścić”.

Redaktor zapytał parlamentarzystę o konkretne pomysły na naprawę wymiaru sprawiedliwości. Wtedy Sośnierz stwierdził, że „rozwiązanie jest takie, by wyjść z propozycją, która będzie akceptowalna dla wszystkich”. Obecny w studiu poseł Piotr Kaleta (PiS) wyśmiał wypowiedź swojego rozmówcy. Szybko okazało się, że obaj politycy nie mogą się ze sobą porozumieć.

— Ten Pan mi brzęczy nad uchem — denerwował się przedstawiciel Konfederacji.

Zabawna wymiana zdań nawiązywała do postanowienia TK, mającego wstrzymać wydawanie przez Sąd Najwyższy uchwał, podważających konstytucyjne prerogatywy prezydenta RP i Sejmu RP.

Poseł Konfederacji odpowiedział prowadzącemu, który zasugerował, że istnieje oczekiwanie społeczne, by sędziowie nie byli bezkarni.

— To jest niebezpieczny kierunek, bo tak samo, jak posłowie, tak sędziowie, ten immunitet nie bierze się z niczego, on ma pewną wartość. To instrument, który chroni posłów i sędziów Polska nie dlatego jest źle rządzona, że sędzia ukradł wiertarkę. Sędziowie powinni umieć się sami z tego oczyścić, ale to nie jest gra warta świeczki — mówił Sośnierz.

Dziennikarz dopytał o konkretny pomysł, który mógłby pomóc w rozwiązaniu sytuacji w związku z działaniami niektórych sędziów. Miał na myśli tych, którzy zagrażają przyszłości kilkudziesięciu postępowań sądowych w całej Polsce.

Dobromir Sośnierz wyjaśnił, że to musi być „rozwiązanie takie, by wyjść z propozycją, która będzie akceptowalna dla wszystkich”. Poseł Piotr Kaleta nie mógł ukryć rozbawienia, słysząc wypowiedź swojego rozmówcy. Wtedy zirytowany Sośnierz skwitował — Rozmowa jak z głupkiem.

źródło: tvp.info

(Visited 175 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj