Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka na prezydenta, wystosowała specjalny apel do marszałek Sejmu Elżbiety Witek, by ta zwołała posiedzenie Sejmu. Wszystko po to, by wspólnie szukać rozwiązań dla osób, które będą musiały zaopiekować się dziećmi w związku z zamknięciem szkół.

Kidawa-Błońska stwierdziła, że sytuacja jest na tyle poważna, że nie można jej dłużej lekceważyć.

— Sytuacja w naszym kraju jest bardzo poważna. Rząd zapowiedział zamknięcie szkół, żłobków i przedszkoli. To jest trudna decyzja, ale za tą powinny być następne, ponieważ polskie rodziny muszą czuć się bezpiecznie, a świadomość, że nie dostaną zwrotu za to, że będą ze swoimi dziećmi, kiedy one mają więcej niż 8 lat, budzi wielki niepokój. Dziecko 9-letnie czy 10-letnie także powinno być pod opieką rodziców. Dlatego przygotowujemy rozwiązanie, które pozwoli Polakom poczuć się bezpiecznie — powiedziała wicemarszałek Sejmu.

Podczas konferencji prasowej zaproponowała rozwiązania dla wszystkich rodziców, którzy staną niedługo przed problemem.

— Proponujemy, aby pełną, 100-procentową rekompensatę dostali rodzice wszystkich dzieci w szkole podstawowej. Ważne, żeby to wprowadzić szybko, dlatego dzisiaj składam wniosek do pani marszałek Witek o pilne zwołanie Sejmu w dniu jutrzejszym, żebyśmy dali narzędzia dla rządu, żeby mógł te rozwiązania wprowadzić. Sprawa jest poważna i musimy działać szybko — wyjaśniła kandydatka KO na prezydenta.

Przeczytaj również:  Pesymistyczna prognoza Fauciego o Omikronie: Dopadnie prawie wszystkich

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa od jutra do 25 marca będą zamknięte wszystkie placówki oświatowe.

— Chcemy spowolnić możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa. Potrzebujemy zdeterminowanych działań, które doprowadzą do zmiany nawyków. Powinniśmy się wystrzegać dużych skupisk ludzkich — to również placówki oświatowe — powiedział premier.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 67 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here