Coraz więcej osób wykazuje sceptycyzm w obliczu sytuacji związanej z obostrzeniami. Wciąż zmieniające się przepisy i zalecenia sprawiają, że postawa rządu staje się dla Polaków niewiarygodna. W ostatnich tygodniach do protestów dołączyła branża muzyczna. Temat możliwości grania koncertów był całkowicie pomijany w harmonogramie znoszenia obostrzeń. Swój komentarz w tej sprawie zabrał Kazik Staszewski.

Pod koniec kwietnia partia rządząca zaprezentowała harmonogram znoszenia koronawirusowych obostrzeń. Zabrakło w nim jednak wzmianki o koncertach, za to swoją działalność mogły wznawiać instytucje kultury, teatry, kina czy filharmonie. Z takim stanem rzeczy nie mogła pogodzić się branża muzyczna.

Kazik Staszewski postanowił dołożyć kilka słów od siebie. Ocenił, że w nakładaniu i znoszeniu obostrzeń nie ma żadnej logiki — co nie ma miejsca jedynie w naszym kraju.

— Nie wiem, dlaczego wszelkie branże poza muzyczną mogą funkcjonować, a my nie możemy. Ponieważ w zakładaniu nowych obostrzeń i likwidowaniu starych nie ma absolutnie żadnej logiki, i to nie jest domena, tylko Polski, ale każdego kraju. W Hiszpanii np. stojąc na plaży, możesz nie mieć maski, a stojąc metr dalej już na chodniku, musisz mieć maskę — stwierdził muzyk.

Przeczytaj również:  Gość TVP: "Żeby żyć normalnie, to trzeba się zaszczepić (...) nawet 3 i 4 dawką" [+WIDEO]

Zobacz również: Eksperci WHO straszą kolejnym koronamutantem. „Jest odporny na przeciwciała”

Na końcu wypowiedzi wokalista nie krył rozczarowania obecnym stanem rzeczy: — Podobną wagę logiki ma to, że np. nasz kolega z zespołu grał wczoraj koncert, który nie był koncertem, był sztuką teatralną, ilustrowany muzyką na żywo, a w tym samym teatrze my nie możemy dać koncertu. Litości — dodał.

Wygląda jednak na to, że rząd przypomniał sobie o apelach branży muzycznej i od 4 czerwca przywrócił możliwość organizowania koncertów plenerowych z limitem 250 niezaszczepionych osób. Warunkiem koniecznym będzie noszenie maseczek i zachowanie dystansu.

Zobacz również: Premier Morawiecki: Wcale nie jest powiedziane, że będziemy w czerwcu znosić wszystkie obostrzenia

10:59:00

Źródło: YouTube.com, wmeritum.pl

(Visited 855 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj