To już niemalże pewne. Katarzyna Lubnauer bliska jest podjęcia decyzji o rezygnacji z pełnienia funkcji przewodniczącej Nowoczesnej.

Polska Agencja Prasowa nieoficjalnie poinformowała na Twitterze, że Katarzyna Lubnauer ma zamiar definitywnie się wycofać. Znamy już prawdopodobnie jej następcę.

— Członkowie zarządu Nowoczesnej przyznają w nieoficjalnych rozmowach, że Katarzyna Lubnauer złoży w niedzielę na konwencji Nowoczesnej rezygnację funkcji szefowej partii. Wówczas delegaci wybiorą nowego lidera; ma nim zostać obecny sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka — napisała na portalu społecznościowym Polska Agencja Prasowa.

W niedzielę mają zapaść kluczowe decyzje, również w kwestii poparcia kandydata na prezydenta. Jednak na konwencji Nowoczesnej przede wszystkim dowiemy się, czy Katarzyna Lubnauer faktycznie odchodzi i kto ją zastąpi. W Nowoczesnej szykują się wielkie zmiany, tylko czy na dobre? Czy inny lider wyciągnie partię z problemów, które trwają od miesięcy?

— Jest decyzja, że Katarzyna Lubnauer będzie składać rezygnację z pełnionej funkcji. Na ten moment osobą, która jako jedyna będzie się ubiegała o funkcję przewodniczącego, jest Adam Szłapka. Nie sądzę, żeby pojawił się jakiś inny kandydat, ale życie bywa zaskakujące, więc można spodziewać się wszystkiego — powiedział jeden z członków zarządu partii.

Przeczytaj również:  Tragiczny wypadek nieopodal Zielonej Góry. Nie żyje ojciec i jego córka

Sama Lubnauer przyznaje, że podjęcie tej decyzji nie będzie dla niej trudne, ponieważ nie jest przywiązana do swojego stanowiska.

— Mam poczucie, że wypełniłam misję, której się podjęłam. Nie jestem przywiązana do stanowiska — mówiła w ostatniej rozmowie dla RMF FM.

Adam Szłapka, który wymieniany jest jako następca Katarzyny Lubnauer, jest politologiem. W latach 2006-2010 pełnił funkcję radnego oraz wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Kościanie. W czasie prezydentury Bronisława Komorowskiego pełnił funkcję doradcy — eksperta w Kancelarii Prezydenta.

źródło: dorzeczy.pl, fakty.interia.pl

(Visited 69 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj