Były prezenter „Faktów” TVN Kamil Durczok w lipcu 2019 roku na drodze krajowej nr 1 pod Piotrkowem Trybunalskim najechał na pachołki oddzielające pasy ruchu. Jeden z nich uderzył w samochód nadjeżdżający z naprzeciwka. Wówczas okazało się, że dziennikarz miał 2,9 promila alkoholu we krwi.

Kamil Durczok na ogłoszenie wyroku poczeka do końca marca. Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim termin ogłoszenia wyroku w głośnym procesie dziennikarza wyznaczył na 30 marca. Prokurator zażądała kary 2,5 roku pozbawienia wolności, 7 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz wpłaty 50 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

52-latkowi przedstawiono zarzuty sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, którego dopuściła się osoba będąca w stanie nietrzeźwości, oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. W środę 17 marca po drugim terminie rozprawy sąd zamknął przewód sądowy.

Prokurator Anna Mosur w mowie końcowej wniosła uznanie Durczoka winnym. Obrońca dziennikarza mec. Łukasz Isenko nie podważał winy oskarżonego, ale kwestionował opinię biegłych, twierdzących, że były prezenter TVN doprowadził do zagrożenia powstania katastrofy w ruchu lądowym. Obrońca poprosił sąd o pracę społeczne.

Przeczytaj również:  Artur Dziambor o najnowszym pomyśle PiS, na którym zarobią: "To jest uwłaczające. To jest podłe"

Durczok nie był obecny na sali z powodu choroby.

Przeczytaj również: Ogólnopolski lockdown. Normalnej Wielkanocy nie będzie. To się dzieje naprawdę

Przeczytaj również: Zofia Klepacka: „Miał 42 lata i żadnych współistniejących chorób”. Tragiczne wieści od sportsmenki

źródło: TVP Info

(Visited 2 231 times, 3 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj