Kaczyński propolski.pl

Kaczyński za bardzo się rozgadał? „Pan powiedział, że dla władzy sprzeda Pan Polskę” [+WIDEO]

Kaczyński przyznał, że ratyfikowanie traktatu lizbońskiego należało do „sfery konieczności” w ówczesnych realiach politycznych. Nagranie, na którym przywódca w przypływie szczerości twierdzi, że był to element konieczny na drodze zdobycia władzy przez PiS, rozeszło się szerokim echem w mediach społecznościowych.

10 października 2009 roku prezydent Lech Kaczyński ratyfikował traktat lizboński. Traktat zmieniający Traktat o Unii Europejskiej i Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską wszedł w życie 1 grudnia 2009 r. Na mocy traktatu, ustanawiono nową strukturę instytucjonalną, jak również zmieniono procesy decyzyjne. Traktat lizboński zmienił sposób wykonywania przez Unię jej dotychczasowych, a także niektórych nowych, kompetencji. Kształt, w którym funkcjonuje obecnie UE, zawdzięczamy właśnie kontrowersyjnemu dokumentowi. Oraz podpisowi Lecha Kaczyńskiego.

Prezes pisowców podczas jednego ze swoich ostatnich spotkań otrzymał pytanie o ratyfikację traktatu lizbońskiego.

Kaczyński szczerze: Inaczej byśmy zamknęli drogę (…) do władzy

W 2008 roku Sejm i Senat wyraził zgodę na ratyfikację traktatu lizbońskiego, pomimo sprzeciwu polskich środowisk patriotycznych, na kanwie której powstał Obywatelski Komitet Europa Wolnych Ojczyzn – Akcja Polska przekształciły się później w Europę Wolnych Ojczyzn – Partię Polską. Czy z perspektywy lat nie uznaje pan dzisiaj ratyfikacji traktatu lizbońskiego za błąd? zapytał jeden z uczestników spotkania.

Polityka to jest niestety sfera konieczności a nie sfera wolności. Nic się na to nie poradzi odpowiedział na pytanie szef grupy trzymającej władzę.

– Myśmy wtedy w gruncie rzeczy nie mieli innego wyjścia, jeżeli chcieliśmy myśleć o perspektywie dojścia do władzy środowisk patriotycznych, a – oczywiście oddając pełen szacunek innym środowiskom – my jesteśmy tym najsilniejszym i tym jedynym, które miało i ma szansę na władzę, no to musieliśmy ratyfikować ten traktat, bo Polacy w ogromnej większości łączyli z Unią bardzo wielkie nadzieje i w żadnym razie nie chcieli wyjścia z Unii przyznał.

Po prostu tak było, że nie mogliśmy wtedy uczynić niczego innego, inaczej byśmy zamknęli drogę dla polskich patriotów do władzy na bardzo wiele lat dodał w przypływie szczerości.

Tomasz Sommer odpowiada

Słowa Kaczyńskiego nie uszły uwadze redaktorowi naczelnemu „Najwyższego CZAS!”-u Tomaszowi Sommerowi.

Jak Jarosław ma do wyboru władzę i niepodległość to wybiera to pierwsze. A wiecie dlaczego? Bo jest patriotą. Nie Panie Jarosławie. Pan powiedział, że dla władzy sprzeda Pan Polskę – ocenił dziennikarz.

Przeczytaj również: Kaczyński chce zmiany sposobu liczenia głosów. „Zapowiada coś, co brzmi naprawdę groźnie”

Przeczytaj również: „Co drugi jest mizernym pijaczyną…”. Co Kaczyński naprawdę sądzi o Polakach?

źródło: Twitter

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these