Prof. Magdalena Środa zaatakowała prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. – Właśnie ruszył w trasę, by prawdę tę obwieścić, odsłonić, obronić! – napisała prof. Magdalena Środa na łamach „Wyborczej”.

W poprzednim tygodniu Jarosław Kaczyński przekazał, że odchodzi z rządu. Prezes PiS zapowiedział, że skoncentruje się na zarządzaniu ugrupowaniem i przygotowaniem do nadchodzących wyborów.

Polityk wyjechał w Polskę, by rozmawiać ze swoimi wyborcami. Zmagania prezesa PiS bacznie obserwuje prof. Magdalena Środa, która przytoczyła ironiczny tekst.

– Tak jak św. Bernard jest „od muzyki”, św. Alfons jest „od adwokatów”, św. Onufry „od dorożkarzy”, a św. Tryfon „od ogrodników”, tak prezes Kaczyński (chwilowo jeszcze nie święty) jest „od prawdy”. Właśnie ruszył w trasę, by prawdę tę obwieścić, odsłonić, obronić! – stwierdziła.

W pewnej chwili autorka nawiązała do wypowiedzi Kaczyńskiego w kwestii idei lewicowych.

– Oczywiście ktoś się może z nami nie zgadzać, ma lewicowe poglądy, uważa, że każdy z nas w pewnym momencie może powiedzieć, że teraz jest w tej chwili wpół do szóstej, byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą — tłumaczył prezes PiS.

– Trzecim obliczem prawdy według prezesa jest to, że lewica uważa, iż każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć: „no teraz, do tej pory, do godziny, byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą. Lewica jest więc głupia, a prezes mądry, bo wie, że mężczyzną jest się wtedy, gdy nie ma się lewicowych poglądów, za to ma się Błaszczaka, Brudzińskiego i Dudę – dodał Kaczyński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Co tu się stało? Marcin Prokop zaniepokoił fanów tym zdjęciem

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Franciszek Sterczewski przeprasza pełen skruchy: „To nigdy się już nie powtórzy” [WIDEO]

źródło: wmeritum.pl

(Visited 111 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj