propolski.pl: Syn Lecha Wałęsy opublikował zdjęcie Pawła Kukiza

Kaczyński spotkał się z Kukizem. Podczas rozmów paść miała sensacyjna propozycja

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odbył spotkanie z Pawłem Kukizem. Tematem rozmów między obydwoma politykami miało być ciche poparcie dla kluczowych projektów rządu.

„Fakt” podaje, że Jarosław Kaczyński rozpoczął poszukiwanie nowych koalicjantów, którzy mogliby zastąpić w przyszłości Solidarną Polskę. Dziennik ustalił, że Paweł Kukiz oraz jego sejmowi koledzy z podupadającej Koalicji Polskiej, od niedawna coraz częściej odbywają zakulisowe spotkania.

Mówi się, że w wakacje doszło do spotkania na szczycie Kaczyński-Kukiz. Ten ostatni miał opowiadać swoim zaufanym, że rozmowa trwała kilka godzin. Miała zakończyć się ofertą cichego poparcia posłów Kukiza dla kluczowych projektów PiS. Co w zamian oferował PiS? Z czasem się dowiemy — informuje na łamach dziennika red. Agnieszka Burzyńska.

Pracowniczka tabloidu podkreśla, że w zeszły czwartek Kukiz oraz skupieni przy nim posłowie wspólnie z PiS poparli uchwałę wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych UE i polskiego weta. Takie zachowanie tłumaczyłoby między innymi coraz silniejsze tarcia w ramach koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym, gdzie lider K’15 popadł w niełaskę swoich niedawnych kolegów z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na czele.

„Fakt” podkreśla, że ludowcy tracą cierpliwość do muzyka i chętnie pozbyliby się balastu wizerunkowego.

Przeczytaj również: Rząd zdecydował w sprawie galerii handlowych, szkół i ferii zimowych. Są najnowsze informacje

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these