propolski.pl: Ukraiński żołnierz zwrócił się do Kaczyńskiego

Kaczyński odpowiedział żołnierzowi, który apelował o odsyłanie na front źle zachowujących się Ukraińców

Ukraiński żołnierz Oleksandr Mazur, który od sześciu lat mieszka i pracuje w Polsce, apelował do premiera Kaczyńskiego w kwestii źle zachowujących się w Polsce Ukraińców – uchodźców.

Pisaliśmy na ten temat więcej tutaj.

– Jeżeli policja zatrzymuje jakichś chłopaków, Ukraińców, jak odp… jakieś numery, chleją, krzyczą coś. To żadne mandaty – proszę ich odprawić na Ukrainę. My tu ich wyszkolimy. Od razu rozwiążemy problem alkoholizmu. Parę razu tu jeb…e i już całe życie mu się pić nie będzie chciało. I tak samo z Ukrainkami. Jak chodzą, tańczą, odp… jakieś numery, to proszę też je odprawiać. Tutaj ręce też potrzebne. Żołnierze też chcą, aby im coś gotować. Jeżeli ktoś nie umie się zachować i bardzo tęskni za Ukrainą, to proszę bardzo odprawić go tutaj. Jeżeli ktoś głupek i nie zrozumiał, że wojna, to my tu bardzo szybko go wyszkolimy – mówił mężczyzna.

Jak się okazuje premier Kaczyński odpowiedział żołnierzowi.

– Widziałem to, ciekawe i zabawne, choć zwracanie się do mnie per Jareczku można uznać za niestandardowe, nawet jak na warunki internetowych konwersacji młodych ludzi — stwierdził wicepremier.

– Odpowiem tak: nie ma takich możliwości, nie możemy i nie chcemy prowadzić żadnych tego typu rozróżnień, selekcji, mechanizmów wydalania kogoś, kto nam się nie podoba. To jest ogromna grupa ludzi, którzy uciekają przed wojną, jest jasne, że znajdą się tam także osoby źle się zachowujące, nieprzestrzegające prawa. Polskie państwo będzie na to reagować, prawo obowiązuje wszystkich. Generalnie struktura tej emigracji jest też znana: kobiety z dziećmi – zaznaczył prezes PiS.

Zobacz również: Ukraińcy wracają do domu? To pierwsza taka doba od początku rosyjskiej napaści

Zobacz również: 52 migrantów szturmowało granicę polsko-białoruską. Służby białoruskie znów rzucały kamieniami

źródło: propolski.pl, wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these