Julię Piterę spotkała ostatnio niemiła niespodzianka. Gdy udała się do lokalu wyborczego, by zagłosować w wyborach na szefa PO okazało się, że nie może tego zrobić. Była posłanka została zawieszona 27 listopada 2019 roku w prawach członka PO.

W rozmowie z Onetem Pitera wyraziła swoje niezadowolenie z powodu zaistniałej sytuacji. O zawieszeniu europosłanki PO zadecydował Łukasz Abgarowicz, który jest rzecznikiem dyscyplinarnym Platformy Obywatelskiej. Pitera jest z nim od wielu lat w konflikcie, co by tłumaczyło taką decyzję.

Była posłanka zarzucała politykowi związki z tzw. układem warszawskim. Chodzi o grupę polityczno-biznesową, która funkcjonowała blisko Pawła Piskorskiego, podczas gdy pełnił obowiązki prezydenta Warszawy na przełomie lat 90-tych i późniejszych. 

Abgarowicz wyjaśnił powody swojej decyzji w piśmie.

— Postanawiam o natychmiastowym, czasowym zwieszeniu Pani w prawach członka Platformy Obywatelskiej RP do czasu wyjaśnienia sprawy Pani licznych i powtarzających się, szkodzących wizerunkowi Platformy Obywatelskiej wypowiedzi medialnych — czytamy w dokumencie.

Julia Pitera jest byłą posłanką oraz europosłanką. Zasiadała w Sejmie V, VI i VII kadencji, jak również w europarlamencie VIII kadencji, zawsze z ramienia PO. Początki jej działalności sięgają lat 80. Jest obecnie jedną z najlepiej rozpoznawalnych przedstawicielek Platformy.

Przeczytaj również:  Gowin ma szanse na porozumienie wyborcze z opozycją? Lider opozycyjnego ugrupowania: "Powiem brutalnie..."

 

źródło: wiadomosci.onet.pl 

(Visited 283 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj