Jonny Daniels, prezes fundacji From the Depths poinformował za pośrednictwem Twittera, że według jego informacji kręgi władzy w Stanach Zjednoczonych są wściekłe na Yad Vashem za zlekceważenie Andrzeja Dudy.

Jonny Daniels zdradził, że według jego informacji decydenci w rządzie USA nieprzychylnie odnoszą się do decyzji Instytutu Yad Vashem, oficjalnego organizatora piątego Światowego Forum Holokaustu. Przypomnijmy, że polskiemu prezydentowi odmówiono przemowy podczas spotkania, gdzie wystąpią tylko przedstawiciele USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji oraz Niemiec.

Kuriozalne tłumaczenie ze strony izraelskiej doprowadziło do tego, że Andrzej Duda nie pojawi się na uroczystościach w Jerozolimie. Głos w tej sprawie zabrał prezes fundacji From the Depths:

— Właśnie usłyszałem od bardzo ważnego źródła w Stanach Zjednoczonych, że są wściekli na Yad Vashem za zlekceważenie Prezydenta RP ws. przemówienia na „Światowym Forum Holokaustu” po naciskach ze strony Kremla i rozważają w odpowiedzi podjęcie „poważnych działań” — oznajmił Daniels w mediach społecznościowych.

Przeczytaj również: Dyrektor gabinetu Grodzkiego blokuje swoim ciałem drogę biegnącemu reporterowi TVP

źródło: Twitter

(Visited 225 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Trzaskowski podjął decyzję ws. nowej partii. Zdradzi opozycję?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here