Sieć obiegł zaskakujący sondaż, w którym zmierzyły się Jolanta Kwaśniewska oraz Agata Kornhauser-Duda. Badanie dotyczyło oceny działalności pierwszych dam III RP.

Sondaż Instytutu Badań Pollster opublikowany przez „Super Express” dotyczył kwestii, która z pierwszych dam najlepiej pełniła lub pełni swoją funkcję.

Zdecydowanie pierwsze miejsce zajęła Jolanta Kwaśniewska, którą wskazało 51 proc. respondentów. Na drugiej pozycji uplasowała się małżonka obecnego prezydenta Andrzeja Dudy, Agata Kornhauser-Duda, z wynikiem 16 proc.

Zobacz również: Morderca 11-letniego Sebastiana osadzony w najcięższym więzieniu na Śląsku. Jak wygląda jego pobyt? [WIDEO]

Na trzecim miejscu zamykając podium znalazła się śp. Maria Kaczyńska z wynikiem 14 proc.

Inne pierwsze damy osiągnęły w sondażu jednocyfrowy wynik. Żonę Bronisława Komorowskiego, Annę Komorowską poparło 2 proc. ankietowanych. Jeżeli chodzi o Barbarę Jaruzelską i Danutę Wałęsę to obie panie otrzymały jedynie po 1 proc. głosów.

Osób niezdecydowanych, które wybrały odpowiedź „trudno powiedzieć” było 15 proc.

Sondaż skomentował dr Mirosław Oczkoś, ekspert ds. wizerunku, który stwierdził, że nie dziwi go wygrana Jolanty Kwaśniewskiej.

— Trochę nisko jest pani Agata Duda jako aktualna pierwsza dama, bo one zawsze mają więcej, ale to przez projekcje z męża i brak aktywności, bo rozbieżność jest duża — ocenił.

Przeczytaj również:  Sondaż: Kto jest liderem opozycji? Donald Tusk, Szymon Hołownia, a może ktoś inny?

Zobacz również: Patryk Jaki wspomina o polskim kabarecie i mocno punktuje PO: „Nie ma programu, jest wyjałowiona intelektualnie” [WIDEO]

Zdaniem doktora „taki sondaż zdradza też tęsknotę Polaków, jak ma wyglądać model pierwszej damy”.

— Najwidoczniej pani Jolanta Kwaśniewska najbardziej trafia w nasze gusta — mówił ekspert.

Badanie przeprowadzono przez Instytut Badań Pollster w dniach 19-20 maja 2021 roku metodą CAWI na grupie 1013 dorosłych Polaków.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 531 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj