20 stycznia miało miejsce uroczyste zaprzysiężenie nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Wydarzenie odbiło się szerokim echem na całym świecie, a różni politycy i internauci dodali swoje komentarze, przesyłając serdeczne gratulacje. Do tego grona dołączył prezydent RP Andrzej Duda, który oprócz uznania wyraził nadzieję, że współpraca z nowym przywódcą USA będzie układała się jak najlepiej.

78-letni polityk zwrócił się do wszystkich Amerykanów z krótkim wystąpieniem i przedstawił cele i wyzwania, które stoją przed jego prezydenturą. Dodał również, że najwięcej uwagi poświęci odbudowaniu jedności w społeczeństwie USA.

— Wszyscy musimy być zjednoczeni. Zapewniam, że nigdy, nigdy, przenigdy nie zawiedziemy Ameryki. Zacznijmy od słuchania i obserwowania siebie z należnym szacunkiem. Będę prezydentem wszystkich Amerykanów. Zamierzam walczyć równie mocno o tych, którzy na mnie nie głosowali, jak i o tych, którzy oddali na mnie głos — zapowiedział Joe Biden.

Polski prezydent Andrzej Duda opublikował na Twitterze serdeczne gratulacje i zapewnił o gotowości do współpracy dla dobrych relacji polsko-amerykańskich.

Zobacz również: Lady Gaga i hymn USA. Takiego wykonania jeszcze nie słyszeliście [WIDEO]

Przeczytaj również:  Kolejna wpadka w Dzień Dobry TVN. Filip Chajzer zapomniał, że ma włączony mikrofon?

— Moje najszczersze gratulacje dla Joe Bidena, który został 46. prezydentem USA. Panie Prezydencie, nie mogę się doczekać naszej bliskiej współpracy nad dalszym wzmocnieniem polsko-amerykańskiego partnerstwa strategicznego. Boże pobłogosław Polskę, Boże pobłogosław Amerykę — podsumował Duda.

źródło: wmeritum.pl

(Visited 401 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj