Joanna Mucha stwierdziła na antenie TVN24, że Grzegorz Schetyna przyczyni się do „osłabienia” kandydata PO w zbliżających się wyborach prezydenckich.

Joanna Mucha jest zdania, że lider Platformy Obywatelskiej będzie obciążeniem wizerunkowym dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej lub Jacka Jaśkowiaka, których w zeszłym tygodniu zarząd PO zatwierdził jako kandydatów do prawyborów wewnątrz partii.

— Dobrze byłoby, żeby tutaj ten kalendarz zaczął płynąć, bo Grzegorz Schetyna zadeklarował mniej więcej dwa tygodnie temu, że 14 grudnia odbędzie się Rada Krajowa, podczas której zostanie wybrany nasz kandydat na prezydenta i zostanie ogłoszony kalendarz wyborów wewnętrznych — powiedziała posłanka.

— Uważam, że niepewna sytuacja w PO będzie obciążająco działała na naszego kandydata — ktokolwiek nim będzie — w wyborach prezydenckich. Nie możemy sobie pozwolić na taką sytuację, żeby status naszego przewodniczącego był niepewny. I powiem jeszcze więcej: uważam, że Schetyna dzisiaj osłabia naszego kandydata, nie jest popularny, nie jest dobrze postrzegany, ma słabe badania, uważam, że osłabia naszego kandydata — zawyrokowała.

O tym, kto będzie reprezentował PO w walce z Andrzejem Dudą w 2020 zdecyduje Rada Krajowa PO 14 grudnia.

Przeczytaj również:  Kaczyński za bardzo się rozgadał? "Pan powiedział, że dla władzy sprzeda Pan Polskę" [+WIDEO]

 

źródło: TVP Info

(Visited 97 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj