Strona główna Polska Czarzasty w TVP: „Sowieccy żołnierze wyzwalali Polskę”. Adamczyk ostro: „A wie pan, co się wydarzyło 17 września 1939?”

Czarzasty w TVP: „Sowieccy żołnierze wyzwalali Polskę”. Adamczyk ostro: „A wie pan, co się wydarzyło 17 września 1939?”

7 min czytania
0
1
12,283
Włodzimierz Czarzasty

Włodzimierz Czarzasty przekonywał w TVP Info, że sowieccy żołnierze „wyzwolili Polskę”. W studiu doszło do sprzeczki między szefem SLD, a redaktorem Adamczykiem.

Czarzasty postawił tezę, że skoro w 1944 i 1945 w Polsce śmierć poniosło kilkaset tysięcy żołnierzy Armii Czerwonej, jest to równoznaczne z wyzwoleniem naszego kraju przez Związek Sowiecki i Józefa Stalina. Rozmowa szybko zamieniła się w kłótnię, w której aktywnie wziął udział prowadzący program red. Michał Adamczyk.

— Na terenie Polski zginęło, łącznie z obozami, 700 tys. żołnierzy radzieckich (…) Tereny odzyskane były wyzwalane przez dwie armie: jedna armia to była armia Wojska Polskiego, m.in. był w niej gen. Wojciech Jaruzelski, a druga armia to była armia, w której byli żołnierze rosyjscy bądź radzieccy, a byli i ukraińscy i różni — mówił w studiu TVP Info Włodzimierz Czarzasty.

— Jeżeli ktoś obciąży żołnierzy radzieckich, którzy ginęli, to niech powie to matce, której dziecko zginęło. To są moje poglądy, poglądy polskiej lewicy. Żołnierze wyzwalali również Polskę — przekonywał następnie lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

— Opowieści, że armia radziecka wyzwalała Polskę, są kłamstwem — wtrącił obecny w studio poseł PiS Marek Pęk.

Prowadzący program red. Michał Adamczyk wszedł w ostrą polemikę z kontrowersyjnymi tezami Czarzastego:

Proszę pana, a wie pan co się wydarzyło 17 września 1939? A wie pan co się wydarzyło w Katyniu? W Ostaszkoje? Miednoje? Starobielsku? W Charkowie? A wie pan co robili sowieccy żołnierze na terenach rzekomo wyzwalanych? — zapytał wyraźnie podenerwowany prowadzący.

Po zakończeniu programu dziennikarz TVP postanowił odnieść się do wypowiedzi Czarzastego w mediach społecznościowych:

— Sowieci napadli na Polskę w 39, w 44 z prawego brzegu Wisły tylko patrzyli jak Warszawa się wykrwawia a Włodzimierz Czarzasty dziękuje im za „wolność”. Nie, nie dziwi mnie to, że on tak sądzi. Dziwi mnie to, tak wiele osób powiela tę sowiecką narrację — napisał Adamczyk na Twitterze.

źródło: TVP Info

Reakcja
2
Przeczytaj również:  Wrocław: Na Marszu LGBT ujęto nożownika. Policja donosi, że krzyczał "Allah Akbar"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Krzysztof Bosak odpowiada wyśmiewającej go internautce: „Tak, tak wyglądałem kilkanaście lat temu”

Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak został wyśmiany przez jedną z internau…