Strona główna Polska Joanna Mucha o swoich trudnych doświadczeniach: „Jeździłam autobusem 524”

Joanna Mucha o swoich trudnych doświadczeniach: „Jeździłam autobusem 524”

5 min czytania
0
0
899
Joanna Mucha

Joanna Mucha, która ubiega się o stanowisko szefa PO, wyjawiła, czym różni się od pozostałych kandydatów. Opowiedziała o swoich trudnych doświadczeniach i niełatwej przeszłości — szczególnie podczas okresu studiów.

— Na samym początku drugiego roku studiów urodziłam Staszka. Nie było łatwo. Mieszkałam wtedy w Płońsku, dojeżdżałam do Warszawy na studia. O 5.50 miałam autobus, do którego jeszcze 10 minut trzeba było dojść. O 7 byłam na Marymoncie w Warszawie, przesiadałam się w 524 i jechałam na Wyścigi. To jest po drugiej stronie miasta, gdzie był mój wydział. Ludzie, którzy przeszli przez takie trudne doświadczenia, uzyskują poczucie bardzo dużej siły i ja takie poczucie dużej siły mam — opowiadała Joanna Mucha podczas spotkania z sympatykami.

Dodała, że już od dzieciństwa miała pod górkę, ponieważ w jej rodzinie nie było dobrobytu.

— Ja nie pochodzę z rodziny, gdzie cokolwiek dostałam na tacy. Pochodzę z dość biednego miejsca, biednego domu, gdzie nie było pieniędzy na dodatkowe lekcje, ale gdzie był kurs karate. Nauczyłam się naprawdę bić — mówiła parlamentarzystka.

— Dzisiaj mam 43 lata, dwóch dorosłych synów, którzy są już absolutnie samodzielni. Napisałam doktorat, napisałam nawet powieść, od 12 lat jestem posłanką. Jestem totalnie spełnioną osobą, ale cały czas chcę się bić. Ja już dzisiaj nie muszę się bić o siebie. Ja chce się bić o Was, chce się bić o Polskę — tłumaczyła kandydatka na szefa PO.

Podczas spotkania z działaczami zauważyła, że określenie totalna opozycja” nie jest właściwe. Jej zdaniem, wiąże się to jedynie z przymusem krytykowania wszystkiego, co zrobi Prawo i Sprawiedliwość.

— Drugi błąd, który popełniamy my i inni przedstawiciele demokratycznej opozycji również, nazywam „syndromem wiślanym”, czyli posiedzę sobie nad Wisłą, popatrzę, aż PiS się sam wyłoży — podkreśliła Mucha.

Przeczytaj również:  Bratu Elżbiety Bieńkowskiej grozi 15 lat więzienia. Jest akt oskarżenia

źródło: tvp.info

Reakcja
2
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Kidawa-Błońska zablokowała Tarczyńskiego na Twitterze: „Moje serce krwawi”

Europoseł PiS Dominik Tarczyński wyjawił, jaka straszna rzecz spotkała go ostatnio w media…