Jarosław Kaczyński rozmawiał z „Super Expressem” i odniósł się do swojej wizyty w Kijowie, która odbiła się szerokim echem w mediach.

— Rosyjska inwazja na Ukrainę musi się skończyć i misja pokojowa na Ukrainie może być bardzo ważnym elementem drogi do tego — powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński.

— W Kijowie padło wiele ważnych słów, ale, sądząc po reakcjach, najważniejsze było wezwanie NATO do rozpoczęcia misji pokojowej w Ukrainie. Potrzebują tego dziś Ukraina, Europa i cały demokratyczny świat. Wszystkie słowa o heroizmie narodu ukraińskiego i wyrazy współczucia dla ofiar tej wojny muszą nieść za sobą czyny — mówił prezes PiS.

Kaczyński wyjaśnił, że pomysł ten nie będzie równoznaczny z konfliktem z Rosją, wręcz przeciwnie.

— Ukraina jest suwerennym państwem, którego zgoda na misję pokojową będzie zupełnie wystarczająca, aby ją rozpocząć. W świetle prawa międzynarodowego w żadnym wypadku nie będzie to casus belli dla Rosji — podkreślił prezes PiS, który jest przekonany, że rozwiązanie to może przyczynić się do zakończenia wojny.

— Rosyjska inwazja musi się skończyć i misja pokojowa na Ukrainie może być bardzo ważnym elementem drogi do tego, żeby ta agresja się skończyła. Musimy zatrzymać Putina — dodał Kaczyński.

Przeczytaj również:  Sośnierz: "To jest coś, co będzie dotyczyło każdego na co dzień" [WIDEO]

Zobacz również: Korwin-Mikke skomentował śmierć Emila Czeczko: „Znów miałem, niestety, rację…”

Zobacz również: Awantura w programie u Wojewódzkiego. Korwin-Piotrowska: „Dalej jesteś głupim ciulem i debilem”

źródło: SuperExpress

(Visited 93 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj