Wicepremier Jarosław Kaczyński był gościem w Polskim Radiu 24 i skomentował aktualną sytuację międzynarodową. Wicepremier wypowiedział się również na temat wojny na terytorium Ukrainy.

– To nie jest państwo, na którego czele może poza jakąś dalszą przeszłością stoją szaleńcy i nie jest szaleńcem także Putin, chociaż niekiedy jest mu na rękę, żeby go za szaleńca uważano – powiedział wicepremier Jarosław Kaczyński.

Ponadto prezes PiS powiedział, co sądzi o wizycie prezydenta USA Joe Bidena w Polsce.

– Można powiedzieć, że jesteśmy państwem frontowym i wizyta przywódcy największego mocarstwa jest rodzajem wsparcia dla nas i demonstracją lojalności koalicyjnej, tej lojalności, która dzisiaj jest calem NATO, ale nam w szczególności potrzebna – mówił Kaczyński.

Polityk przekonywał, że sposobem na przywrócenie równowagi w Ukrainie jest misja NATO. Tu odniósł się do wielu zarzutów, jakie pojawiły się pod jego pomysłem.

– Takim działaniem, które proponowałem w Kijowie i które uważam w dalszym ciągu za najskuteczniejsze, to byłaby misja pokojowa NATO na terenie Ukrainy. Podkreślam na terenie Ukrainy, ale nie Rosji więc w żadnym wypadku to nie byłby w świetle prawa międzynarodowego casus beli – stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości, w którego ocenie Krem powinien otrzymać jasny przekaz, że Zachód nie obawia się przywódcy Rosji.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

– Sądzę, że działania, które by pozwoliły przekonać Moskwę, że to nie jest tak, że ktoś się jej tak bardzo boi, byłyby czymś rozstrzygającym – wyjaśniał.

Ponadto nie zgodził się z pogłoskami, że Władimir Putin jest szalony.

– To nie jest państwo, na którego czele może poza jakąś dalszą przeszłością stoją szaleńcy i nie jest szaleńcem także Putin, chociaż niekiedy jest mu na rękę, żeby go za szaleńca uważano i to trzeba też wziąć pod uwagę, bo to jest ważny element tej sytuacji, w której się znajdujemy – zakończył.

Zobacz również: Tak amerykański sekretarz obrony James Austin przywitał się z ministrem Błaszczakiem. Ten gest mówi wiele [WIDEO]

Zobacz również: Mocne słowa Gen. Skrzypczaka: Obwód Kaliningradzki jest okupowany. Warto się o niego upomnieć

źródło: YouTube.com

(Visited 289 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj