propolski.pl: Jarosław Kaczyński o sytuacji międzynarodowej

Jarosław Kaczyński nie ma dobrych wieści: „Nie da się wykluczyć rozszerzenia wojny poza Ukrainę”

Jarosław Kaczyński rozmawiał z „Gazetą Polską” i podkreślił, że wojna, która trwa na Ukrainie, może rozszerzyć się na inne kraje. Wicepremier zaznaczył, że takiego scenariusza nie możemy w pełni wykluczyć.

– Mówię szczerze, jak jest. Czy ewentualne rozszerzenie konfliktu będzie miało ograniczony charakter, czy też przeniesie nas w rzeczywistość jakiejś III wojny światowej, o której przez całe lata rozmawialiśmy – wojny z użyciem na szeroką skalę broni atomowej – nikt dziś nie zagwarantuje, że tak się nie stanie. Ale też nikt nie ocenia, by to zagrożenie było bardzo wysokie – powiedział Jarosław Kaczyński, dodając, że sytuacja jest niezwykle dynamiczna, a konflikt zbrojny nieprzewidywalny.

– Musimy wszyscy mieć tego świadomość. Gdyby Rosji poszło z Ukrainą tak, jak przewidywała, to wówczas perspektywa objęcia wojną kolejnych państw byłaby na pewno bardziej realna – przyznał prezes PiS.

Jarosław Kaczyński ocenił, że jeżeli opór Ukraińców będzie trwał, Moskwa będzie zmuszona do zawarcia porozumienia pokojowego. Polityk PiS zaznaczył, że taki scenariusz byłby wyjątkowo niekorzystny dla Putina.

– I to może rozpocząć jakiś proces zmian w Moskwie. Czerwone dywany na Zachodzie i powrót czegoś na kształt „gorbaczowmanii” też nie są wykluczone. Ale Gorbaczow zmienił jednak sytuację w świecie w sposób zupełnie inny, niż zamierzał. I to jest podstawa snucia optymistycznych scenariuszy – mówił Kaczyński.

Zobacz również: Kanclerz Niemiec zwrócił się do Putina. „Nie waż się tego zrobić”

Zobacz również: „Wycofywanie wojsk rosyjskich z okolic Kijowa”. Opublikowano nagranie [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

One thought on “Jarosław Kaczyński nie ma dobrych wieści: „Nie da się wykluczyć rozszerzenia wojny poza Ukrainę”

  1. niech sam weźmie szabelkę i rusza na wojnę, ciekawe, ze na Okęciu samoloty rządowe są w ciągłej gotowości do ucieczki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these