Jak relacjonuje agencja informacyjna Tass wiceminister obrony Rosji Aleksander Fomin przekazał, że Rosja w znacznym stopniu zmniejszy aktywność wojskową w okolicy Kijowa i Czernihowa.

Rosyjskie wojska bez powodzenia utknęły w rejonie Kijowa. Pierwotny plan błyskawicznego zajęcia stolicy Ukrainy spalił na panewce. Wideo opublikował niezależny białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan. Widać na nim, jak jednostki rosyjskie wyjeżdżają z okolic Kijowa.

– Pierwsze oznaki, że część wojsk rosyjskich rzeczywiście wycofuje się z okolic Kijowa. W dniu dzisiejszym zauważono dużą liczbę transporterów opancerzonych i bojowych wozów piechoty z flagami Rosji na ich drodze do białoruskich Rechitsy i Homla, gdzie zostały załadowane na perony kolejowe – poinformował Tadeusz Giczan ujawniając proceder operacji „Śluza”.

W jej ramach służby Łukaszenki sprowadzają na Białoruś uchodźców, a następnie wykorzystują ich do atakowania polskiej granicy.

Tadeusz Giczan dołączył film, na którym widać rosyjskie pojazdy.

Zobacz również: Kanclerz Niemiec zwrócił się do Putina. „Nie waż się tego zrobić”

Przeczytaj również:  „Powiedzieli, że to zakazany symbol”. Kibice nie weszli na stadion z tęczowymi kapeluszami [WIDEO]

Zobacz również: Bronisław Komorowski o zachowaniu Grodzkiego: „Uważam, że pojechał po bandzie i nie powinno się tak robić”

źródło: Twitter.com

(Visited 149 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj