propolski.pl: Donald Tusk

Janusz Korwin-Mikke zakpił z Donalda Tuska. To była mocna orka

Janusz Korwin-Mikke skutecznie dokuczył Donaldowi Tuskowi. Lider Konfederacji sparafrazował słowa byłego premiera dotyczące mieszkań w Polsce.

18 czerwca Donald Tusk pojechał do Gołkowic Górnych, by spotkać się z uczestnikami pierwszego cyklu spotkań pod hasłem „MeetUp Nowa Generacja”.

Jedna z kobiet zapytała polityka, czy jeśli jego ugrupowanie wygra wybory parlamentarne, zagwarantuje młodym „europejskie standardy mieszkania” w Polsce.

– Ja wiem, co to znaczy być młodym człowiekiem, wziąć ślub, być po raz pierwszy ojcem i nie mieć żadnej szansy na mieszkanie. Dlatego bym dzisiaj powiedział bez chwili wahania, że mieszkanie jest prawem człowieka, to znaczy móc mieszkać w godnych warunkach to nie jest jakiś przywilej, to nie może być marzenie i dorobek całego życia – odpowiedział Donald Tusk.

Zdaniem Tuska dostępność mieszkań powinna być jednym z najważniejszych filarów ewentualnego porozumienia opozycji po wygranych wyborach.

– Będę to proponował jako jedną z platform porozumienia między partiami – powrót do realnych przez nas realizowanych projektów, które znowu pozwolą młodym ludziom w mieszkaniu mieszkać, a nie o mieszkaniu marzyć – tłumaczył lider PO.

Ponadto przekonywał, że programy, które realizowały PO-PSL były o niebo lepsze.

Zdaniem Donalda Tuska trzeba wrócić do tych rozwiązań, jak również zainspirować się koncepcjami duńskimi, niemieckimi oraz holenderskimi.

– Tak, aby to marzenie o mieszkaniu znowu nie było marzeniem tego typu, jak za czasów mojej młodości, to znaczy, że jak będę na emeryturze, to może doczekam tego swojego M2 czy M3 – zaznaczył Tusk.

Były premier dodał, że powinni to również zrozumieć gospodarczy liberałowie.

– Oni muszą także stanowczo i jednoznacznie powiedzieć sobie, że mieszkanie dla polskiej rodziny staje się jej prawem. Nie może być wyłącznie marzeniem albo wyłącznie towarem czy przedmiotem spekulacji wielkich korporacji – stwierdził Tusk.

Wypowiedź przewodniczącego PO sparafrazował poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

– Buty to podstawa! Posiadanie dobrych butów jest prawem człowieka, to znaczy móc chodzić w dobrych butach, to nie może być marzenie młodego człowieka. Każdy powinien mieć zagwarantowane w #Konstytucji prawo do 5 par butów rocznie, a #kobiety dodatkowo 2 pary szpilek. kONsTYtuskJA! – śmiał się legendarny wolnościowiec.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Komisja Europejska znowu odebrała Polsce fundusze! Chodzi o ogromne pieniądze

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UE ogłasza strategię zwalczania antysemityzmu! Nie będzie można krytykować Żydów? [WIDEO]

źródło: Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these